30 maja 2017 Udostępnij

Jaki pierścionek zaręczynowy wybierać?

Jeśli ktoś zastanawia się nad wyborem między diamentem i cyrkonią trzeba brać pod uwagę to, że diament jest bardziej odporny na czynniki mechaniczne, zabrudzenia i na długo zachowywać będzie blask. Przyjmuje się, że na zaręczyny pasuje właśnie pierścionek z diamentem, jednak tak naprawdę wszystko będzie zależeć od upodobań.

Niektóre kobiety nie wyobrażają sobie pierścionka bez brylantu inne wolą cyrkonię, która jest znacznie tańsza. Duże znaczenie będzie miał styl życia, praca i budżet. Biżuteria z cyrkonią powstała z myślą o tym, by każdy pozwolić sobie mógł na gustowną, ładną biżuterię.

Na rynku jubilerskim popularność ma kamień syntetyczny moissanite. O ile diament od cyrkonii jesteśmy w stanie odróżnić o tyle już moissanitu od diamentu nie uda się odróżnić. Nie da się tego wykonać gołym okiem. Konieczna będzie pomoc specjalisty, który z użyciem odpowiednich narzędzi będzie w stanie to stwierdzić. Moissanite to taki kamień, który imituje diament w sposób idealny i będzie tańszy.

pierścionek zaręczynowy

Bez pomocy specjalisty jesteśmy w stanie odróżnić diament od cyrkonii i pomoc specjalisty nie będzie nam w tym zakresie potrzebna. Jeśli chodzi o diament należy pamiętać, że to szczególnie twardy kamień, który nie będzie ulegał zniszczeniu. Natomiast cyrkonia ma to do siebie, że z czasem będzie się niszczyć, biżuteria z cyrkonią jest jednak znacznie tańsza. W jubilerstwie cyrkonia cieszy się jednak cały czas sporym zainteresowaniem właśnie ze względu na atrakcyjną cenę. Biżuteria na co dzień jest właśnie polecana z tym kamieniem, bo nawet jeśli się coś stanie dojdzie do jej zgubienia nie będzie to niosło ze sobą takich finansowych konsekwencji. Na zaręczyny lepszym wyborem będzie jednak pierścionek z diamentem. Jeśli ktoś nie ma odpowiednich środków to właśnie alternatywą będzie moissanite.

Diament jest kamieniem naturalnym a jego wersja oszlifowana to brylant. Wytwarzanie kamienie syntetycznych od bardzo dawna fascynowało ludzi. Dlatego zaczęto w laboratoriach tworzyć różnorakie kamienie syntetyczne na wzór tych występujących w naturze. Syntetyczny diament został wypracowany w latach 50 w Szwecji oraz w USA. Trzeba pamiętać, że cyrkonia nie będzie odpowiednikiem diamentu, ale to kamień bezbarwny, który w naturze nie ma swojego odpowiednika.

Cyrkonia pojawiła się w 1973 roku. Od tego czasu niezmiennie jest to numer jeden ze względu na urodę i cenę. Cyrkonia będzie tańsza niż diament. Jubilerzy jej używają do kolczyków. Pierścionków, naszyjników. Dodatkowo cyrkonię uznaje się jako imitację brylantu.

Redakcja