27 kwietnia 2017 Udostępnij

Jak odpowiednio dobrać biżuterię - poradnik

Biżuteria doskonale podkreśla urodę, styl, a nawet osobowość. W szkatułce każdej kobiety można znaleźć co najmniej jeden złoty dodatek. Ważne jest jednak to, aby biżuterię odpowiednio dobrać do stylizacji.

Umiar w doborze biżuterii

Co za dużo to niezdrowo – treść tego przysłowia idealnie można odnieść do biżuterii. Zamiast nadmiaru biżuterii, najlepiej postawić na minimalizm, który dodaje klasy.

Nie łącz srebra i złota

Nigdy nie należy łączyć złota i srebra – efekt może być odwrotny do pożądanego, a stylizacja będzie wyglądała prowincjonalnie i tanio. Złoto idealnie współgra z kamieniami szlachetnymi lub cyrkoniami, natomiast srebro warto łączyć z bursztynem.

Kolory w biżuterii

Złotą biżuterię najlepiej łączyć z kolorami ciemnymi lub pastelowymi, złoty naszyjnik idealnie współgra z klasyczną czernią, bielą lub ecru. Zdecydowanie należy unikać złota z kolorami pstrokatymi, zwłaszcza jeśli jest ich dużo, idealnie natomiast współgra z kolorami jednolitymi.

Biżuteria a sytuacja

Biżuteria powinna odpowiadać sytuacji, w jakiej jest zakładana. To, co sprawdzi się podczas spotkania towarzyskiego, niekoniecznie można zakładać do pracy.

Do pracy, podobnie jak na oficjalne spotkania, najlepiej wybierać klasyczne modele, natomiast na spotkanie towarzyskie warto postawić na oryginalność.

biżuteria kolorowa

Kształt twarzy a kolczyki

Długie i wiszące kolczyki optycznie wysmukla kwadratową twarz, jeśli natomiast twarz jest smukła i pociągła lepiej wybrać klipsy lub małe kuleczki.

Kolor oczu a biżuteria

Wiele osób zwraca uwagę na oczy rozmówcy, które można podkreślić dobrze dobraną biżuterią, zwłaszcza kolczykami z kamieniami, które potrafią podkreślić lub zmienić kolor tęczówki. Zieleń doskonale komponuje się z oczami piwnymi, fiolet z błękitnymi, a brąz z zielonymi.

Biżuteria a sylwetka

Odpowiednio dobrana biżuteria może optycznie wyszczuplić lub dodać kilogramów. Kobiety delikatne, filigranowe powinny wybierać delikatną biżuterię, natomiast osoby o budowie bardziej korpulentnej powinny wybierać kształty większe i bardziej geometryczne.

Różne style

Wiele osób zastanawia się, czy wybrać biżuterię akwarystyczną czy też nowoczesną, unikając jej mieszania. Warto jednak pamiętać, że mieszanie biżuterii pozwala stworzyć oryginalne i unikalne kompozycje - naszyjnik hand made czy kolczyki vintage bez obawy można więc łączyć ze stylem codziennym, należy jednak unikać łączenia złota z innymi materiałami, np. drewnem lub filcem, unikać należy także łączenia stylu sportowego i artystycznego.

Ponadczasowość oryginalnej biżuterii

Jeśli chcesz się wyróżniać na tle koleżanek, postaw na rękodzieło, które zapewnia niepowtarzalność i nietuzinkowość.

Czy biżuteria może być wygodna?

Podstawą jest dobre samopoczucie, dlatego też przed założeniem ciężkich kolczyków warto zastanowić się, czy nie przysporzą one więcej szkody niż pożytku.

Redakcja