3 czerwca 2017 Udostępnij

Na którym palcu pierścionek zaręczynowy?

Jeśli zastanawiacie się nad tym, na którym palcu powinno się nosić pierścionek zaręczynowy to nie jesteście jedyni, ponieważ wiele osób się nad tym zastanawia. Niektóre kobiety oczekują nawet jasnych i konkretnych odpowiedzi, by ostatecznie tą sprawę rozwiązać. W końcu nikt nie chce dać plamy w takim elemencie. Dlatego dobrze by było, gdyby wszystko było jasne i przejrzyste. Ale tak nie jest, ponieważ każdy ma inne zdanie na ten temat.

Przyjęło się, że taki pierścionek nosi się na prawej ręce na serdecznym palcu, zaś po ślubie będzie można zmieniać rekę na lewą. Po ślubie oczywiście nie ma to już tak dużego znaczenia jak przed. O to właśnie chodzi, by wiedzieć jak będzie przed ślubem. Jedni wolą prawą rękę inni lewą i tam temat ciągnie się w nieskończoność.

Niektórzy uważają, że w każdej rodzinie wygląda to inaczej. W niektórych rodzinach przyjęło się, że powinno się no nosić na palu i na ręce, na której będzie nam wygodnie i nie ma to większego znaczenia. Inni mówią, że wyłącznie prawa ręka wchodzi w grę a potem po ślubie już nie ma to większego znaczenia. Inne osoby mówią jeszcze, że właściwie nie ma to większego znaczenia i właściwie ta dyskusja nie ma większego sensu. Nie każdy też będzie wiedział, że konkretnie nosimy pierścionek zaręczynowy. Dlatego właśnie pojawia się pytanie jak to zrobić, by inni jednak widzieli, że to taki pierścionek i nie tylko kolejna zwykła błyskotka w naszej kolekcji.

jak nosić pierścionek zaręczynowy

Różne kraje, różne obyczaje

Okazuje się, że w innych krajach ta sprawa wygląda jeszcze inaczej i niekoniecznie obrączka czy pierścionek mają takie samo znaczenie jak w naszym kraju. Czasami możemy się mocno zdziwić jak to dokładnie wygląda. Przykładowo, jeśli ktoś na terenie Czech będzie nosił na prawej ręce na palcu serdecznym pierścionek zaręczynowy to oznacza, że jest wdową. W tym kraju bowiem oznakę zaręczyn nosi się wyłącznie na lewej ręce. Na terenie Wielkiej Brytanii również jest sprawą oczywistą, że pierścionek zaręczynowy będzie na lewej ręce. Ciekawym miejscem będzie między innymi Skandynawia, gdzie kobieta od samego początku zaręczyn kobieta nosi na lewej dłoni obrączkę, a w momencie zaślubin mąż będzie nakładał na prawą rękę obrączkę taką samą jak ta założona na lewą rękę. Także nie ma mowy tutaj o osobnym pierścionku zaręczynowym. Znowu podobnie sytuacja wygląda, gdy chodzi o tradycję węgierską, gdzie zaręczynowy pierścionek to rzadkość i kobieta od razu zakłada na lewą rękę obrączkę a po ślubie przekłada ją na prawą. Widać więc, że dla niektórych krajów właściwie nie ma większego znaczenia, na którym palcu pierścionek zaręczynowy będzie się znajdował.

Redakcja