12 maja 2017 Udostępnij

Kolczyki i naszyjnik – dobre połączenie?

Chyba każda kobieta kocha biżuterię. Nie każda jednak będzie wiedziała, że sztuka doboru może sprawiać wiele kłopotów. Przede wszystkim należy dokładać starań, by dodawała uroku a nie przyćmiewała urodę. Biżuteria powinna łączyć się z ubiorem, stylem noszenia osoby, która będzie ją wybierała.

Pamiętajmy o umiarze

Biżuteria pewnie kojarzy się z bogactwem, jednak podstawowa zasada dotycząca jej noszenia to zawsze umiar. Tutaj można się trzymać powiedzenia, że im mniej tym lepiej i należy być czujnym, patrzeć na własne odbicie w lustrze i oceniać. Elementy takie jak biżuteria mają rozświetlać, dodawać charakteru, elegancji i klasy. Na co dzień albo też do pracy warto będzie postawić na delikatne modele, które nie mają nachalnej konstrukcji. Istnieją sytuacje, kiedy będzie można sobie na więcej pozwolić. Szczególnie na wielkie wyjście czy specjalną okazję. Czasy gdy biżuteria była nietaktem już minęły i obecnie po prostu warto będzie z niej korzystać.

Kiedy sprawdzą się komplety minimalistyczne?

Pasujące do siebie kolczyki oraz naszyjnik w stylu minimalistycznym to praktycznie zawsze bardzo dobry wybór. Cienkie, lejące się po skórze łańcuszki czy zawieszki i niewielkie kamienie nie będą przytłaczać urody ani kreacji. To prawie niezauważalny błysk, który nie dominuje nad całością i dlatego tak dobrze się prezentuje. W takim wydaniu dobrze spisują się celebrytki, które ciągle się popularne.

komplet biżuterii

Komplety ozdobne na jakie sytuacje?

Kiedy będzie można pozwolić sobie na większą ilość blasku? Na szczególne okazje oczywiście, gdy chcemy rzucać się w oczy, chcemy być widoczni. Wtedy wybieramy coś bardziej ozdobnego. Bogate wyraziste kolczyki czy naszyjniki lubią duże dekolty. Nie można przesadzić z krojem sukienki i do tego dobrać zdobny komplet. Świetnie spisują się także propozycje z kamieni szlachetnych oraz półszlachetnych. Jednolita kolorystyka i takie same kształty sprawią, że będzie pełna harmonia.

Komplety biżuterii – pomysł na prezent

Jeśli będziemy w stanie wybrać zestaw, który będzie łączył się ze współgrających ze sobą elementów to bez wątpienia będzie to dobry pomysł na prezent. Komplety biżuterii będą się sprawdzać idealnie. Wybierając taki podarunek powinniśmy brać pod uwagę gust i wybory codzienne osób, do których trafią. Komplety biżuterii nawet mimo zmieniającej się mody mogą się zawsze świetnie, stylowo prezentować i będzie warto się na takie ozdoby decydować. Jesli nie mamy pomysłu na prezent będzie to rzeczywiście świetna decyzja, by poszukać ładnego kompletu biżuterii.

Redakcja