4 maja 2021 Udostępnij

Aqua-Teal Moissanite: bardziej lśniąca i trwała alternatywa dla akwamarynu

Każdy kocha naturalne kamienie szlachetne akwamarynu, ale rzeczywistość jest taka, że po prostu nie są one doskonałym wyborem dla zaangażowania pierścień. Akwamaryn nie ma niezbędnej trwałości, aby utrzymać się do codziennego noszenia. Dodatkowo, ich niski współczynnik iskrzenia oznacza, że wymagają one bardzo częstego czyszczenia. (Mówimy o prawie codziennym czyszczeniu, w przeciwnym razie Twój kamień będzie wyglądał mętnie, mlecznie i nudno, jak każda mała plamka kurzu i wody pokaże). Dla pierścień przeznaczony do noszenia codziennie, akwamaryny są po prostu zbyt wiele konserwacji i upkeep. Ale kto nie kocha koloru akwamarynów? (To znaczy, ja cholernie kocham kolor akwamarynów - mam kilka zabytkowych pierścionków od mojej babci, które wyciągam tylko na super duper specjalne okazje, bo boję się je porysować).

Nie byłem całkiem gotowy, aby zrezygnować z pomysłu, aby być w stanie zaoferować pierścionki zaręczynowe z klejnotem w kolorze akwasu. Po szalonej ilości poszukiwań, w końcu znalazłam przepiękny moissanit w kolorze aqua-teal, który został perfekcyjnie wycięty w każdym kształcie, jakiego tylko zapragnie Twoje małe serce. Chłopaki, udało się! - Wreszcie mogę zaoferować klejnot, który jest idealną alternatywą dla akwamarynu. Ma blask i trwałość moissanitu, w połączeniu z przepięknym nasyconym kolorem widzianym tylko w najrzadszych klejnotach akwamarynu.

Oto wszystko, co jest do kochania:

MORE DURABLE: Zaręczyny pierścienie powinny być heirlooms-in-the-making, więc ważne jest, aby wybrać klejnot, który będzie trzymać się przez dziesięciolecia. Chciałbym, żeby to było łatwe, jak po prostu wybierając ładny klejnot - kto nie kocha wygląd akwamarynów, opali, morganitów, szmaragdów, itp. Ale jak ładne, jak te klejnoty są, nie są one po prostu bardzo trwałe i mogą zarysować i chip łatwo. Istnieje tylko kilka klejnotów o wysokiej wystarczająco wysokiej trwałości rankingów na Moh's Scale of Hardness, że mogą one wytrzymać do codziennego noszenia. (Aby dowiedzieć się więcej na temat trwałości kamieni szlachetnych i skali Mohsa, zobacz ten post na blogu). Diamenty są najtwardszym materiałem na ziemi, ranking na 10; moissanite zajmuje drugie miejsce na 9.25. Akwamaryny tylko rangi na 7.5-8, wchodząc w mniej trwałe niż nawet szafir lub rubin (który ma rangę na 9). Ale te numery są tylko względne, i nie kwantyfikują, jak bardzo twardszy każdy kamień jest niż następny. Na przykład, moissanite jest rzeczywiście około 3-4 razy twardsze niż akwamaryna! Tak bardzo, jak kocham akwamarynu, to niższa ocena trwałości przekłada się na otarcia, zadrapania i odpryskiwanie w czasie.

pierścionek

BETTER CUT QUALITY: Iconic aqua-teals są cięte przy użyciu najnowszej technologii przez zespół, który specjalizuje się w cięciu moissanite. Kamienie Iconic są zdecydowanie lepiej cięte niż większość naturalnych akwamarynów dostępnych na rynku. Nie zrozum mnie źle -- naturalne akwamaryny są nadal piękne, ale akwamaryny nie są nigdzie w pobliżu tak precyzyjnie wycięte jak dobrze wycięty moissanit. Oznacza to, że akwamaryn Iconic będzie miał o wiele więcej blasku i ładniejszy wygląd niż 99,9% akwamarynów na rynku.

BETTER COLOR SATURATION: Iconic aqua-teals są żywe i nasycone w kolorze, znacznie bardziej niż większość naturalnych akwamarynów, które mają tendencję do bycia bladszymi w odcieniu. Nie tylko są one piękne bogate odcienie, ale to oznacza również, że będą ukrywać brud i osad lepiej i dlatego wymagają rzadszego czyszczenia. (Naturalne kamienie akwamarynu wyglądają bardzo brudne bardzo szybko i dlatego są trudne do utrzymania musujące).

DOSKONAŁA PRZEJRZYSTOŚĆ: Po oszlifowaniu każdego akwamarynu Iconic, są one sprawdzane tutaj w moim studio pod 10-krotnym powiększeniem. Wszystkie Iconic aqua-teal są czyste dla oka (co oznacza brak widocznych gołym okiem inkluzji), a zdecydowana większość z nich nie posiada żadnych widocznych inkluzji nawet pod 10-krotnym powiększeniem.

CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI: Do każdego pierścionka z moissanitem Iconic dołączony jest Certyfikat Autentyczności, dzięki czemu wiesz, że dostajesz prawdziwy towar.

ICONIC MOISSANITE FAQ'S:

Q: Czy mogę dostać niestandardowy rozmiar/kształt aqua-teal lub niestandardową kombinację pierścieni? A: Ponieważ mam ograniczoną ilość tych aqua-teal, mogę nie mieć czasu, aby sfotografować i wymienić każdą kombinację mam dostępne. Nie widzisz dokładnego pierścionka z mojej kolekcji z aqua-teal? Zapraszam do zadawania pytań! Byłem w stanie wyciąć garść kamieni, aby dopasować prawie wszystkie ustawienia oferowane w mojej Vintage Inspired Collection.

Q: Czy mogę poprosić o zdjęcia różnych kamieni, abym mógł wybrać kamień do mojego pierścionka? A: Niuanse w kolorze są prawie niemożliwe do uchwycenia, więc nie działa pstrykanie zdjęć porównawczych. Jednak kolor i nasycenie każdego kształtu jest spójne: wszystkie gruszki wyglądają tak samo, wszystkie owale wyglądają tak samo, itd.

Q: Wyglądają bardziej zielono lub bardziej niebiesko w niektórych oświetleniach, czy mogę poprosić o jedno lub drugie? A: Szorstki aqua-teal nie jest w pełni jednolity w kolorze, kiedy rośnie. Zauważysz, że czasami kamienie wyglądają bardziej aqua-teal (niebieski / zielony), jak Emerson, a czasem bardziej true-teal (jak Celeste). Kształty są spójne w kolorze: wszystkie kształty wyglądają dokładnie tak, jak na zdjęciach w mojej liście pierścionków. Obawiam się, że nie jestem w stanie podjąć wnioski o inny odcień lub nasycenie aqua-teal.

Q: Jak długo będziesz miał Iconic aqua-teals i Iconic teals w magazynie? O: Nigdy nie jestem w stanie w pełni przewidzieć napływu zamówień, ale powinnam mieć wystarczające zapasy do 2020 roku. Po tym czasie nie jestem pewien, czy kiedykolwiek będę w stanie zdobyć ten kolor ponownie, więc łap go, póki możesz!

Q: Czy będziesz sprzedawać aqua-teale Iconic jako luźne kamienie? O: Niestety, nie sprzedaję żadnych luźnych kamieni Iconic w tym momencie. The aqua-teals są obecnie dostępne tylko ustawić w jednym z moich wzorów pierścieni zobaczyć na mojej stronie internetowej. Jednakże, zawsze projektuję nowe style pierścionków, więc polecam śledzenie mojego konta na Instagramie, ponieważ zawsze będę publikować sneak peek nowych projektów tam najpierw.

Redakcja