9 maja 2017 Udostępnij

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać? Porady

Który wybrać, skoro na rynku jest ich tak wiele? Duży, mały, z jakim kamieniem? Poniżej znajdują się podpowiedzi, dotyczące wyboru pierścionka zaręczynowego.

Diament, szafir, brylant

Na rynku jest tak dużo wzorów, że czasem trudno się zdecydować. Przebierać można w złocie, białym złocie, srebrze, platynie i dobierać do nich różne rodzaje kamieni. Wszystkie są piękne, ale nie wszystkie będą się wybrance podobać.

Czy najdroższy oznacza najlepszy?

Niektórzy panowie stawiają po prostu na cenę. Im droższy pierścionek, tym bardziej będzie się podobał. Nic bardziej mylnego. Oczywiście, zdarza się, że kobiety ceniące luksus będą chciały dostać pierścionek z górnej półki, ale nie jest to norma.

Srebrny albo platynowy pierścionek to konieczny wybór, jeśli kobieta jest uczulona na złoto.

Przed dokonaniem zakupu lepiej się zorientować, o czym kobieta marzy. Można zadawać jej delikatne pytania, aby określiła swój styl, ale na tyle niezauważalnie, aby się nie domyśliła. Można też w tajemnicy pooglądać te pierścionki, które już ma i zorientować się co do stylu, choć jest to często mylące, bo mężczyźni nie do końca potrafią dobrze zinterpretować zdobyte w ten sposób informacje.

Zabranie ukochanej do salonu jubilerskiego i oglądanie wraz z nią propozycji albo katalogów to też jest dobry pomysł, choć niesie on za sobą taką możliwość, że domyśli się ona, jakie mężczyzna ma zamiary. Nawet jeśli – nie będzie jednak wiedziała, jaki wzór pierścionka w końcu wybierze, gdzie ani kiedy się oświadczy.

Trafienie w upodobania, wybranie odpowiedniego miejsca i użycie właściwych słów podczas oświadczyn daje gwarantowany sukces. Warto zwracać uwagę na wszystkie szczegóły.

klasyczny pierścionek zaręczynowy

Zróżnicowany wybór

Wybór nie zawsze jest łatwy, bo trzeba szukać w wielu wzorach. Jako podstawowe można podać cztery wzory:

• klasyczny – na środku znajduje się jeden kamień,

• nowoczesny – w oprawie jest kilka kamieni obok siebie,

• wzór z łączonymi kamieniami – jeden kolorowy kamień (szmaragd, rubin itd.) jest otoczony paroma małymi diamentami,

• retro – bardzo specyficzny wzór obejmuje jeden duży kamień z kilkoma małymi.

Zwykle wybiera się to, co kobietom będzie się najbardziej podobało. Ale jest jeszcze jedno istotne kryterium: oprawa kamienia. Od niej zależy wygoda użytkowania.

• szatonowa – kamień złapany z kilku stron, światło eksponuje go z każdej strony,

• pełna – kamień jest osłonięty dookoła, widać go tylko od góry,

• micro pave – kamienie są jakby wtopione w pierścionek,

• kanałowa – kilka kamieni obok siebie.

Warto zwracać uwagę na oprawę, bo np. odstające oczko będzie niewygodne w pracy.

Redakcja