18 listopada 2020 Udostępnij

Symbole biżuterii - zrozumienie ich ukrytych znaczeń

Biżuteria to zabawny sposób na ozdabianie i ozdabianie stroju. Istnieje wiele symboli i znaków, które są powszechnie używane do tworzenia wisiorków i uroków. Wiele razy te symbole są czymś więcej niż tylko pięknymi ozdobami. Piękno symboli polega na tym, że przekazują one głębsze znaczenie bez użycia słów. Oto lista powszechnych symboli występujących w biżuterii, w których ich znaczenie i pochodzenie może Cię zaskoczyć. Niektóre z nich przemówią do Ciebie, inne nie. Dlatego ważne jest, aby wybierając idealny dodatek wybrać taki, który ma symbol wyrażający wartość bliską Twojemu sercu.

Nieskończoność

Nie, nie patrzysz na przewróconego przez numer osiem. W starożytnych Indiach i Tybecie symbol nieskończoności reprezentował doskonałość, dualizm i jedność między mężczyzną i kobietą. Symbolizował on czas zapętlony z powrotem i bez końca nad sobą, i reprezentował połączenie i równość między mężczyzną i kobietą.
Ten elegancki boczny symbol ósemki, który rozpoznajemy dzisiaj, został wprowadzony przez siedemnastowiecznego matematyka angielskiego Johna Wallisa, aby reprezentować matematyczne pojęcie nieskończoności, wielkości większej niż jakakolwiek liczba. Słowo nieskończoność pochodzi z nieskończoności, która jest łacińska i oznacza bezgraniczność.
Znaczenie symbolu nieskończoności symbolizuje niekończącą się przyjaźń i miłość, ponieważ wiecznie zapętlony projekt nie ma początku ani końca. Biżuteria nieskończoności jest idealnym sposobem na symbolizowanie twojej nieskończonej sympatii i oddania wobec wyjątkowego kogoś lub siebie.

Trójkąt

Ten symbol ma głębsze znaczenie niż tylko trójstronny kształt, który rozpoznajesz po klasie geometrii. W chrześcijaństwie trójkąty symbolizują Trójcę Ojca, Syna i ducha. Symbol trójkąta może mieć różne znaczenia w zależności od tego, jak się z nim styka.

Trójkąt poruszający się w górę nazywany jest czasem ostrzem. Jest to symbol dążenia lub wznoszenia się, męskiej siły i ognia. Trójkąt symbolizuje aspirację, siłę wznoszącą i męską moc.

Trójkąt wskazujący w dół jest czasami nazywany kielichem. Jest on symbolem wody (spływającej w dół), łaski nieba i łona. Jest to jeden z najstarszych symboli kobiecej boskości. Dwoistość tego trójkąta sprawia, że jest on wspaniałym dodatkiem, ponieważ można go zmieniać w zależności od nastroju.

Hamsa

Akcesoria w kształcie Hamsy to obecnie jeden z największych trendów w modzie. Biżuteria Hamsa jest łatwo rozpoznawalna dzięki swojemu kształtowi w kształcie dłoni. Słowo hamsa oznacza po arabsku "pięć" i odnosi się do cyfr znajdujących się na dłoni. Symbol Hamsa jest znany i uważa się, że zapewnia ochronę przed złym okiem, które jest mściwym spojrzeniem uważanym za powodujące chorobę, śmierć lub pecha. Symbol ten może również przedstawiać siłę, moc i błogosławieństwo.

Serce

To nie tylko bazgroł, który napisałeś w swoim notatniku z historią. Kształt serca jest uniwersalnym symbolem miłości, jedności, współczucia i sympatii. Ale dopiero w średniowieczu symbol serca nabrał aktualnego znaczenia. W tym czasie, według teologii chrześcijańskiej, miał on reprezentować Jezusa Chrystusa i Jego miłość. Pobożni chrześcijanie zaczęli wprowadzać ikonę do sztuki i literatury z tamtych czasów. Kiedy w XVI wieku Walentynki rozpoczęły się w Anglii, symbol serca był oczywistym wyborem symbolu, który miał odzwierciedlać nowe święto.

Krzyż

Krzyż jest najbardziej znany w swoim chrześcijańskim kontekście jako symbol ofiary i zbawienia w odniesieniu do śmierci Jezusa przez ukrzyżowanie na krzyżu. Wielu nosi ten symbol jako znak przywiązania do wiary chrześcijańskiej. Uważa się, że krzyż chroni również osoby noszące go przed złym duchem.

Redakcja