9 listopada 2020 Udostępnij

Odkryj różne odmiany diamentów

Przed analizą na wartość poznawczą prawdziwego diamentu, trzeba znać najbardziej popularne cięcia lub kształty, ciąg luźnych diamentów, przyjść do Ciebie z.

Pomagając odkryć kształty, pożądane kamienie pochodzą z:

Okrągły kształt

Wspaniale okrągły diament w kształcie jest najbardziej preferowanym szlifem, jeśli chodzi o tworzenie ekskluzywnych wzorów na pierścionkach Engagement lub opaskach ślubnych. Okrągły kamień o zaokrąglonym kształcie przenika maksymalną ilość światła, dzięki czemu jego blask jest porównywalny z żadnym innym. Po stronie klapki, kamienie okrągłe są najdroższe.

Cięcie księżniczki

Cięcie tego kamienia diamentowego jest tak wyjątkowe i tak urocze, jak sama nazwa wskazuje. Ten szlif jest również popularny przy projektowaniu opasek Eternity lub Infinity. Cięcie diamentu mierzone jest zazwyczaj w stosunku L: W. Nacięcie to jest również popularne przy projektowaniu opasek Eternity lub Infinity. L oznacza długość, a W szerokość. Stosunek dla tego cięcia wynosi 1: 1,20.

Cięcie owalne

Owalne kamienie cięte są mniej więcej podobne do zaokrąglonych kamieni diamentowych. Jedynym wyjątkiem od kształtu jest stosunek L: W. Jeśli szukasz konwencjonalnych szlifów owalnych, sprawdź, czy są to kamienie o wymiarach 1,33 i 1,66.

Markiza

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, że kamienie w kształcie markizy wyglądają na większe nawet w niższej skali karatowej? Kamienie w kształcie markizy są wyższe. To jest główny powód, dla którego te kamienie wyglądają na większe. Konwencjonalny stosunek L: W mierzy 1,75: 2,15.

Gruszka

Ten wariant kamienia ma jeden koniec spiczasty, podczas gdy drugi jest gładki i okrągły. Tradycyjny stosunek L: W mierzy 1,40: 1,75.

Kamień w kształcie serca

Ładnie wyglądający kamień diamentowy w kształcie serca symbolizuje wieczność miłości. Współczynnik L: W wynosi 0,90: 1,05.

Poduszka

Kwadratowe cięcie z zaokrąglonymi narożnikami pozwala uzyskać kamień diamentowy w kształcie poduszki. Są to popularne style zaadaptowane w najnowszych projektach na opaskach ślubnych cum Engagement. Stosunek L: W mierzy 1,0: 1,05.

Redakcja