12 kwietnia 2021 Udostępnij

Jak produkowana jest biżuteria

Jeśli jesteś po raz pierwszy projektant próbuje poruszać się w branży jubilerskiej, ważne jest, aby znać proces produkcji.

Liczne firmy mogą pomóc wprowadzić swoje myśli w czyn, rozwijając swój szkic do wymarzonej biżuterii. Istnieje wiele wspaniałych producentów biżuterii, a także istnieją różne sposoby formowania kamieni szlachetnych i metali w biżuterię.

Większość biżuterii wykonane dzisiaj jest wykonane z utraconych odlewania wosku, starożytnej metody zaktualizowane z nowoczesnych materiałów, tak, że może być stosowany do jednego z wielu kopii projektu biżuterii. Poniżej przedstawiono krok po kroku, jak wykonać biżuterię.

Zaprojektuj model biżuterii 3D

Niektórzy jubilerzy zaczynają od rzeźbienia projektu w istnieniu, ale większość zaczyna się od szkicowania. Po opracowaniu szkicu, można pracować na modelu cyfrowym. Można użyć Computer-Aided Design (CAD), aby cyfrową reprezentację swojego kawałka.

W zależności od złożoności modelu, może to zająć od jednego dnia do tygodnia. Ten model 3D nie tylko pomaga zobaczyć próbkę przed czasem, ale także służy jako podstawa do następnego kroku.

Odlewanie biżuterii

biżuteria

Kolejnym krokiem jest odlanie modelu woskowego do metalu. Wraz z pojawieniem się metalizacji wysokiej częstotliwości i wielu innych innowacji, odlewanie biżuterii jest bardziej dynamiczne niż kiedykolwiek.

Na tym etapie, model zaczyna wyglądać jak biżuteria, którą można zobaczyć w sklepach. Wosk jest topiony i zastępowany metalem do wyboru w stopionej formie zazwyczaj platyny, srebra lub złota.

Metal następnie wysycha do kształtu na biżuterii. Procesy odlewania platyny i złota różnią się znacznie. Na przykład, platyna topi się w tak wysokich temperaturach, takich, że gips, sprzęt i specjalistyczne umiejętności są wymagane.

Montaż biżuterii

Po zaprojektowaniu i odlaniu, główna struktura kawałka biżuterii jest dopracowana. Jubiler pliki odlewania skóry, aby odsłonić metal pod spodem.

Chociaż odlewanie przekształcił biżuterię do drobnego metalu, jubiler musi dokonać wszelkich korekt estetycznych, jak również upewnić się, że kawałek może funkcjonalnie wspierać kamienie szlachetne.

Po montażu jest zakończona, biżuteria jest gotowa do ustawienia kamienia. Jeśli kawałek wymaga emaliowania pracy lub dodatkowego projektu, będzie to miało miejsce przed ustawieniem.

Proces osadzania kamieni

Po biżuteria jest prefinished, nadszedł czas, aby dodać iskrę. Na tym etapie, diament setter wreszcie dodaje diamenty lub inne kamienie szlachetne na kawałek.

W tym celu, muszą zrównoważyć kilka obaw. Jubiler ostrożnie ustawia centralny kamień do mount. Jeśli kamienie boczne są zaangażowane, seter musi ręcznie wiercić dla tych przed ustawieniem.

Za pomocą mikroskopu, a następnie ustawić każdy oddzielny kamień. Kiedy ustawienie jest zrobione, praca setera jest niewidoczna, a klejnot jest idealnie umieszczony, aby błyszczeć.

Polerowanie, wykańczanie, i zapewnienie jakości

W tym przypadku, biżuteria jest zakończona, i to tylko potrzebuje ostatecznego polerowania. Polerka pracuje, aby upewnić się, że metal jest polerowany, aby wydobyć blask i połysk.

Po polerowanie jest osiągnięty, różne tekstury i wykończenia mogą być stosowane do określonych powierzchni biżuterii, aby dodać charakter lub w celu zwiększenia projektu. Wszelkie końcowe dodatki, takie jak grawerowanie, są również stosowane.

Na koniec, biżuteria jest sprawdzana, a każdy szczegół jest analizowany, aby upewnić się, że produkcja była udana. W skrócie, to zespół polerujący wydobywa połysk i blask, który można zobaczyć na metalach takich jak srebro, złoto czy platyna.

Redakcja