11 listopada 2020 Udostępnij

Pierwszy raz przy zakupie pierścionka zaręczynowego

"Zarezerwowany dla Nerwowego Kupca pierścionka za pierwszym razem", czyta znak na jednym z naszych miejsc parkingowych przed naszym sklepem jubilerskim. Nie żartuję. Tak naprawdę to mamy taki znak. Zainstalowaliśmy go, ponieważ chcieliśmy wyeliminować jeszcze jeden stresujący moment w życiu Engagement- pierścionek - kupującego - szukającego miejsca parkingowego.

Z zakupem pierścionka zaręczynowego wiąże się wiele niepokojów. Cóż, spójrzmy prawdzie w oczy, diamenty są drogie. A co z oprawą dla diamentu? Kształt, styl, cena, to tylko niektóre z decyzji, które należy podjąć.

Gdzie zazwyczaj zaczyna się nabywca pierścionka zaręczynowego? Lata temu odpowiedź brzmiałaby: "Nowy Jork, 47th Street (jeśli mieszkasz na Wschodnim Wybrzeżu). Dziś jest to Internet (niezależnie od miejsca zamieszkania). Jeśli chodzi o diamenty, kluczem jest edukacja. To, jak zdobędziesz wiedzę o diamentach, zależy od Ciebie. Biblioteki, księgarnie, liczne strony internetowe, sklepy z biżuterią lub przyjaciele, którzy już przeszli proces wyszukiwania diamentów. Ze wszystkich tych źródeł można znaleźć wystarczająco dużo informacji o diamentach, aby zostać gemologiem!

Tak więc, teraz jesteś gotowy, jesteś przygotowany, zdobyłeś wystarczającą wiedzę, prawda? Jubiler umieścił diament dla ciebie pod mikroskopem i... wszystko, czego dowiedziałeś się o diamentach i pomyślałeś, że zrozumiałeś, po prostu wyparowuje. Gdzie jest ta inkluzja? Dlaczego nie możesz go zobaczyć? A gorset, gdzie jest ten gorset? Facet, powinno być ich pięćdziesiąt osiem. Wszystkie są tam?

Oczywiście, raport z oceny laboratoryjnej jest bardzo pomocny. Wysoko wykwalifikowani profesjonaliści odrobili za ciebie pracę domową i wymienili ocenę koloru, klarowność, polerowanie i symetrię, proporcje diamentów, opis mankietu i gorsetu oraz diamentową fluorescencję dla ciebie.

Jednak raporty z oceny diamentów nie opowiadają całej historii, po prostu nie mogą. Dwa diamenty o bardzo zbliżonej klasyfikacji będą wyglądać inaczej. Podobnie jak dwie osoby o podobnych cechach fizycznych; kolor włosów, kolor oczu, wzrost, waga i wiek mogą być podobne, ale czy wskazują one, że mówimy tu o bliźniakach?

Twoja największa pomoc będzie pochodzić od kompetentnych, utalentowanych i pełnych pasji diamentowych pracowników sklepu detalicznego. Zadawaj pytania, słuchaj uważnie wyjaśnień, spójrz na diament pod mikroskopem, porównaj diamenty o podobnej charakterystyce oceniania i wybierz ten, który "przemawia do Ciebie".

Redakcja