6 czerwca 2022 Udostępnij

Wskazówki dotyczące wyboru męskiej obrączki ślubnej

Dla wielu mężczyzn obrączka ślubna może być jednym z jedynych elementów biżuterii, jakie się nosi. Dlaczego więc nie pokochać jej tak bardzo, jak Twoja narzeczona kocha swoje obrączki? Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę, aby upewnić się, że wygląd i komfort są odpowiednie.

Szerokość obrączki

Męskie obrączki ślubne są dostępne w różnych szerokościach, aby spełnić wszystkie preferencje. Jeśli chcesz, aby obrączka przyciągała uwagę, im szersza, tym lepiej! Jeśli wolisz być bardziej minimalistyczny, postaw na materiał, ale pójdź na kompromis w kwestii szerokości. Wszystko zależy od tego, jaki chcesz mieć wygląd.

Metal obrączki

Do wyboru jest wiele materiałów, z których wykonane są obrączki:

  • Platyna
  • Żółte złoto
  • białe złoto
  • Tytan
  • Wolfram
  • Pallad

Platyna, tytan i wolfram są popularne ze względu na swoją trwałość. Jeśli często używasz rąk, wolfram jest również odporny na zarysowania! Aby pomóc w podjęciu decyzji, zastanów się, jaki jest Twój osobisty styl i który metal będzie do niego najlepiej pasował. Pamiętaj też, że białe złoto może wywołać alergię na nikiel.

Dopasowanie pierścionka

Dopasowanie jest jedną z najważniejszych cech męskiej obrączki, ale często jest pomijane ze względu na inne czynniki. Weź pod uwagę, że Twoje palce mogą od czasu do czasu puchnąć, co będzie miało wpływ na dopasowanie obrączki do dłoni. Możesz wybrać pomiędzy zaokrąglonymi i płaskimi krawędziami; my polecamy zaokrąglone krawędzie, które zapewniają większy komfort podczas codziennego noszenia.

Detale obrączki

Podobnie jak w przypadku obrączek damskich, mężczyźni mogą wybrać akcenty z kamieni szlachetnych na obrączkach. Rozważ te specjalne detale:

  • Diamenty
  • Szafir
  • Szmaragd
  • Akwamaryn

Pojedynczy kamień centralny lub pionowe pasy kamieni szlachetnych na obrączce to popularne rozwiązania.

Dopasowanie obrączek

Jeśli chcesz, aby Twoja obrączka ślubna pasowała do obrączki Twojego partnera, trzymaj się tej samej klasy metali lub wykonaj pasujący grawerunek. Niezależnie od tego, czy są to Wasze wspólne inicjały, data ślubu, czy tekst piosenki, grawerunek nada obrączce jeszcze więcej znaczenia. Słowa mogą być umieszczone na wewnętrznej lub zewnętrznej stronie obrączki, w zależności od Twojego stylu.

Hannoush Jewelers of Connecticut ma dziesiątki lat doświadczenia w branży biżuterii ślubnej i weselnej. Aby znaleźć swój idealny symbol miłości, odwiedź jedną z naszych dogodnych lokalizacji CT, aby przejrzeć nasz ogromny wybór męskich zespołów weselnych!

Redakcja