29 maja 2017 Udostępnij

Idealny prezent na Pierwszą Komunię Świętą

Znalezienie dobrego prezentu na Pierwszą Komunię Świętą nie będzie takim prostym zadaniem. Obecnie dzieci zazwyczaj czekają na modny sprzęt czy też kosztowne gadżety. Rodzice czy zaproszeni goście chcą, by prezent był w stanie podkreślać religijny charakter tej uroczystości. Jak więc zrobić, by wszyscy byli zadowoleni? Wydaje się, że takim dobrym wyborem może być między innymi biżuteria. Złota czy srebrna biżuteria to trafiony prezent i to nie tylko z okazji Komunii Świętej.

Wręczenie łańcuszka z medalikiem, eleganckich kolczyków czy pierścionka z oczkiem będzie zawsze mile widziane. Szczególnie, że dziewczynki chętnie sięgają po różnorakie błyskotki. Oferta jubilerów jest obecnie szeroka i rzeczywiście każdy będzie mógł wybrać dla siebie coś interesującego. Złoto ma większa wartość rynkową i na pewno będzie bardziej prestiżowe. Jeśli jednak decydujemy się na srebro z dodatkiem pięknych kamieni to również będzie świetny wybór i taka biżuteria zaprezentuje się rzeczywiście doskonale.

Łańcuszki z medalikiem

Wśród najbardziej popularnych komunijnych prezentów znajduje się oczywiście złoty albo też srebrny łańcuszek z medalikiem. Można zdecydować się na wizerunek Matki Bożej, Jana Pawła II bądź też po prostu klasycznie krzyżyk. Takim prezentem będzie można podkreślić wymiar religijny majowej uroczystości. Producenci wiedzą doskonale, że to pomysł doskonały, dlatego przygotowywane są specjalne zestawy właśnie z okazji komunii. Te ze złota kosztują najczęściej między 200 a 300 złotych. Takie ze srebra kupimy za około 40-50 złotych.

łańcuszek

Srebrne albo złote kolczyki

Kolczyki to zawsze uniwersalna biżuteria, która świetnie się sprawdza. Klasyczne modele przez wiele lat będą rzeczywiście świetnie wyglądać. Małe złote wkrętki w formie kulek, serduszek czy kół równie chętnie w uszach nosiły babki, matki jak i my. Z pewnością posłużą one doskonale młodym dziewczyną i mogą być noszone przez wiele lat.

Srebrne i złote pierścionki

Wydaje się, że spośród biżuterii najbardziej problematyczne będzie wybranie pierścionka z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Nie chodzi tutaj o sam wygląd pierścionka, ale przede wszystkim trudno będzie dopasować rozmiar. Musimy pamiętać o tym, że dziewczynka rośnie i taki pierścionek możliwe, że szybko już nie będzie możliwy do użytkowania. Jeśli więc chcemy kupować pierścionek trzeba się zastanowić czy ma go nosić przez pewien czas po uroczystości czy ma służyć dopiero w dorosłym życiu.

Oczywiście po zakupie biżuterii warto będzie się zdecydować na zamówienie ozdobnego pudełka, niekiedy również są takie opcje, w których będzie się można decydować na grawerowanie życzeń z okazji przyjęcia sakramentu.

Redakcja