4 czerwca 2017 Udostępnij

Oświadczyny z brylantem w tle

Pierścionki mogą mieć różne rodzaje, mogą też być wykonane z różnych materiałów. Jednak najważniejsze jest to, co znajduje się w oczku, czyli brylant.

Odpowiedni nastrój podczas zaręczyn

Oświadczyny to bardzo stresujący czas dla mężczyzny. Jaki sposób wybrać: na klęczącą czy stojąco, w domu czy w miejscu publicznym? Jakie kwiaty wybrać? Jak twierdzą jubilerzy, tylko podczas wyboru odpowiedniego pierścionka panowie nie mają żadnych problemów. To dlatego, że pierścionki nie ulegają modzie. Te najczęściej wybierane są wykonane ze złota albo platyny i mają jeden brylant.

Koszt brylantu

Pierścionek z brylantem można kupić nawet za 360 zł. Będzie to biżuteria cieniutka z oczkiem o średnicy 2 mm. To częsty wybór prawdopodobnie ze względu na to, że wybierają go nawet ci mniej zamożni. Brylanty w rozecie to rzadszy wybór. Niektórzy decydują się na kolorowe oczko. Cena kamienia nie zależy od jego rozmiaru. Natomiast różnice w cenie pierścionków o takiej samej ilości karatów zdarzają się. Koszt jest uzależniony od czystości, barwy. Te cechy są określane raz w roku przez specjalny instytut w Antwerpii.

zaręczyny w klasycznym stylu

Tradycyjne zaręczyny

Zaręczyny i wręczanie kobiecie pierścionka to zwyczaj sięgający 1447 roku. Pierwszym mężczyzną, który pokusił się o pierścionek, był książę Maksymilian, wręczający ukochanej pierścionek z diamentem. Do Polski zwyczaj ten przeszczepiły osoby z wyższych warstw. Mówiło się, że brylant powinien mieć taki rozmiar, aby nie można go było zgubić w odpływie w umywalce. Nie był to zakup przeznaczony dla wszystkich. Czasy się jednak zmieniły. Brylant jest najczęściej wybierany, ponieważ jest twardy i symbolizuje trwałość małżeństwa. Takich przesądów jest więcej, np. podczas zakładania narzeczona powinna zacisnąć dłoń, aby zapewnić sobie stałość. Zdarza się, że pierścionki zaręczynowe są przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Rady koleżanek

Pozostaje jeszcze kwestia rodzaju pierścionka. Niektóre panie lubią złoto żółte, inne pomieszanie żółtego z białym. Czasem zdarza się, że panowie kupują pierścionki srebrne.

Do podjęcia decyzji warto zaprosić koleżankę przyszłej narzeczonej pod warunkiem, że dobrze zna ona jej gust. Zdarza się tak, że przyszli narzeczeni przychodzą do sklepu oboje, kobieta wybiera kilka pierścionków, a mężczyzna kupuje jeden wybrany (oczywiście pod nieobecność ukochanej). Dzięki temu wszyscy są zadowoleni.

Tak naprawdę pierścionek nie jest najważniejszy. Dużo ważniejsza jest relacja pomiędzy narzeczonymi i to, aby była trwała i niezmienna.

Redakcja