11 maja 2017 Udostępnij

Jaka biżuteria dla kobiet

W ciągu roku będzie przynajmniej kilka okazji, gdy można podarować kobiecie prezent. Jeśli będzie brakować pomysłów to można powiedzieć, że biżuteria będzie zawsze takim dobrym pomysłem, na jaki będzie można się zdecydować.

Damska biżuteria – jakie pomysły na prezent?

Obecnie okazuje się, że takim gorącym elementem są chokery na szyję, które można nosić również na nadgarstku. Ten dodatek sprawia, że wracamy nieco do lat 90-tych minionego wieku. Te pojawiające się propozycje są mocno zróżnicowane, mamy elastyczne imitujące tatuaż, krótkie łańcuszki, skórzane albo atłasowe opaski czy rzemyki do wiązania. W sprzedaży znajdują się także chokery z ozdobami takimi jak cyrkonia, perła, zawieszka w kształcie koła czy trójkąta. Choker to rzeczywiście trafiony prezent dla kobiety, która będzie się ubierać zgodnie ze stylem, który panował w latach 90-tych minionego wieku. Najdroższe chokery są sygnowane znanymi nazwiskami projektantów i mogą kosztować nawet 300 złotych.

Botaniczna biżuteria – co to takiego?

W ostatnim roku hitem stała się biżuteria botaniczna a więc kolczyki, naszyjniki, bransoletki o kształtach organicznych z florystycznymi motywami, inspirowane fauną oraz florą. Kolekcje z motywami egzotycznymi pochodzą od różnych projektantów. Motywy roślinne i zwierzęce pojawiają się rzeczywiście na wielu elementach. W Polsce ten nur mamy z linią BERY, która inspirowana jest właśnie leśnym krajobrazem. W tej kolekcji pojawiają się szyszki, gałązki, trzmiele.

bransoletki damskie

Propozycje biżuterii ze złota

Jeśli nowoczesne propozycje raczej nie trafiają w gusta kobiety, której chcemy coś podarować to powinniśmy pomyśleć o subtelnej, prostej biżuterii wykonywanej ze złota. W myśl zasady, że nie łączymy elementów z białego złota z żółtym to jeśli kobieta nosi dodatki w danym kolorze trzeba będzie szukać prezentu właśnie według tego koloru. Jeśli raczej kobieta nie nosiła biżuterii a chcemy ją kupić to typ urody tutaj wiele nam podpowie. Dla kobiety ważne będzie dopasowanie biżuterii do odcienia skóry, koloru oczu, włosów, wtedy podkreśli atuty kobiety. Dodatki z żółtego złota są odpowiednie dla kobiet z ciepłym typem urody a z białego dla typu chłodnego a więc niebieskiej tęczówki czy jasnej cery.

Obecnie w modzie jest także naszyjnik w stylu celebrytek a więc delikatny łańcuszek z zawieszką w kształcie serca, koła, koniczny czy innego znaku. Naszyjnik ze złotą zawieszką będzie nas kosztował około 150 złotych. Taka propozycja jest jednak obecnie bardzo modna i cieszy się sporym zainteresowaniem.

Redakcja