3 maja 2017 Udostępnij

Nietypowe kamienie szlachetne w nowoczesnej biżuterii

Nie każda kobieta lubi dokładnie taką biżuterię, która w danym momencie cieszy się największą popularnością. Nie brakuje i takich kobiet, którym znacznie bardziej podoba się wszystko to, co jest oryginalne. Okazuje się, że również w takim przypadku panie nie mają podstaw do tego, aby narzekać na brak rozwiązań, które wydają się naprawdę inspirujące.

Salony jubilerskie bez trudu stają dziś na wysokości zadania, możemy więc liczyć na drogocenne produkty w imponującym wyborze. Tu szczególnie warta polecenia jest ta biżuteria, na którą składają się rzadko spotykane kamienie. Często budzi ona zachwyt ze względu na swoją różnorodność kolorystyczną, a do tego może zaciekawić samym sposobem wykonania.

Morganit – pomysł na delikatną i oryginalną biżuterię

Morganit nie jest kamieniem, który cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród jubilerów, już od jakiegoś czasu możemy jednak dostrzec, że w sprzedaży pojawia się coraz więcej propozycji z jego udziałem. Kluczem do sukcesu wydaje się przede wszystkim bladoróżowy odcień tego kamienia szlachetnego. Okazuje się, że to znakomite tło nie tylko dla złota, ale i dla niewielkich brylancików, jeśli więc zastanawiamy się nad biżuterią stworzoną z myślą o amatorach romantycznych stylizacji, morganit z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę. Oczywiście, nie musimy wcale decydować się na pierścionek, równie interesująco prezentują się bowiem kolczyki wykonane z tego samego kamienia szlachetnego. To wyjątkowo ciekawy pomysł na prezent zwłaszcza, jeśli upominek ma otrzymać kobieta o jasnych włosach i błękitnych oczach.

granat

Modny granat

Jeśli interesuje nas kamień szlachetny, który jest spotykany stosunkowo rzadko, a jednak zdążył już zdobyć sobie sporą popularność, w centrum naszego zainteresowania z pewnością powinien się znaleźć granat. Co ciekawe, ten kamień szlachetny wcale nie ma koloru granatowego. Jego barwa przypomina jednak tą, jaka charakteryzuje owoc granatu – coraz popularniejszy również w Polsce. Kamień znakomicie prezentuje się jako główny element biżuterii, jeśli jednak mamy na to ochotę, możemy wzbogacić go również połyskującymi brylancikami, które będą stanowić kontrast dla jego dość ciemnej barwy.

Mołdawity wracają do łask

Stonowane odcienie zieleni nie są częstym zjawiskiem w biżuterii, okazuje się jednak, że również z nimi możemy mieć do czynienia już od dłuższego czasu. Właśnie ciemnooliwkowa tonacja jest charakterystyczna dla mołdawitów, choć w wielu salonach jubilerskich znajdziemy również wspomniane kamienie w nieco jaśniejszej odsłonie. Ich wybór jest najlepszy dla pań o śródziemnomorskim typie urody.

Redakcja