29 maja 2017 Udostępnij

Kamienie szlachetne cz. III

Piękny kamień jubilerski będzie miał zabarwienie w kolorze zielonawoniebieskawym aż do błękitu intensywnego. To cenny jubilerski surowiec. Akwamaryn to również kamień odwagi. Będzie miał dodawać odwagi ludziom nieśmiałym albo też takim, którzy mają trudności z wyrażaniem emocji, uczuć, myśli a także z odpowiednią asertywnością. Będzie to działać na centrum komunikacji oraz relacji międzyludzkich. Bycie asertywnym a więc umiejętność uprzejmego odmawiania albo też wyrażania zdania zgodnie z własnymi przekonaniami, co będzie stanowić również spore wyzwanie.

Energia Akwamarynu będzie także pomagać w płynnym wyrażaniu myśli czy uczuć, co będzie miało także wpływa na pozytywne kontakty z otoczeniem oraz na trwałe relacje z innymi ludźmi. U niektórych ludzi bez wątpienia Akwamaryn może także powiększać samorefleksję, będzie decydował o lepszej zdolności do spostrzeżenia tego wszystkiego co ma sens i prowadzi do jakiegoś celu. Spontaniczność, otwarcie na innych czy poczucie wolności wpływać będzie na osiągnięcie przez nas szczęścia.

Akwamaryn to doskonały kamień, który będzie dla ludzi, którzy są przeciążeni obowiązkami, odpowiedzialnością oraz stresem. Szczególnie pomocny jest dla osób pracujących na stanowiskach, gdzie wymagana będzie ciągle nowa wiedza i będzie trzeba przyswajać duże ilości nowych informacji. Odpowiedni dla osób, które mają wygłaszać własne prezentacje czy przemowy. Kamień występuje na terenie Brazylii, USA, Madagaskaru, oprócz tego jeszcze Australia, Rosja, Zimbabwe, Mozambik, Kenia, RPA, Sri Lanka, Indie, Birma, Pakistan, Afganistan, Chiny, Irlandia, Norwegia, Polska (Karkonosze).

naszyjnik

Granat – intensywna doskonała barwa

Nazwa kamienia będzie pochodzić od łacińskiego granatus a więc owoc grantu. Uważany jest za kamień chroniący przed złem, ale także będzie to talizman miłości oraz pasji. Granat odbija wszystkie negatywne emocje oraz wibracje wysyłając je spowrotem do nadawcy. Mówi się także o jego leczniczych właściwościach.

Lapis Lazuli – mądrość w kamieniu

Kamień mądrości prawdy czy inspiracji. W starożytności był on szczególnie ceniony nawet bardziej niż złoto. Kamień może wpływać na samoświadomość, będzie poprawiał intuicje, pomaga myśleć pozytywnie, jest szansą na pokonanie stanów depresyjnych. Znajdziemy go w Rosji, Afganistanie, USA, Birmie Angoli czy RPA.

Tanzanit

Tuż po jego odkryciu został okrzyknięty kamieniem XX wieku. Tanzanit to kamień w większości przypadków niebieski, ale pojawiają się także propozycje fioletowe, brązowe czy żółte. Niemal wszystkie tanzanity będą poddawać się obróbce cieplnej dla wydobycia fioletowego czy niebieskiego odcienia.

Redakcja