5 czerwca 2017 Udostępnij

Przegląd obrączek ślubnych

Ślub i wesele w najlepszym stylu

Ślub i wesele to najpiękniejszy dzień w życiu. Najcenniejszą chwilą tego dnia jest moment zakładania sobie nawzajem obrączek. Trzeba je wybrać dobrze, aby nie żałować, bo przecież nosi się je do końca życia. Jakie obrączki są obecnie najmodniejsze, na jaki materiał się zdecydować?

Obrączki ślubne w 2017 r.

Trendy w biżuterii nie zmieniają się tak szybko jak w przypadku ubrań, jednak istnieją pewne najczęściej wybierane rodzaje. W tym przypadku moda trwa przez kilka lat, a nie miesięcy. Ponieważ obrączki wybiera się raz na całe życie, wybór powinien być przemyślany. Najlepiej sprawdzą się obrączki uniwersalne, takie, które mają prosty design. Mimo to zawsze są takie modele, które są najpopularniejsze w danym roku. Co wybrać w roku 2017?

Obrączki ze złota białego czy żółtego?

Jak wiadomo, złoto to najpopularniejszy materiał na obrączki. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że jest to metal twardy – nie zniszczy się szybko i jest jeszcze symbolem trwałości małżeństwa. Złoto jest poważne i dostojne, więc nadaje się na tak podniosłą uroczystość jak ślub. Istnieją trzy rodzaje złota: żółte, białe i różowe. Niektóre pary decydują się na wybór obrączek mieszanych, z różnych rodzajów złota. Bicolor to połączenie dwóch kolorów (najczęściej białego ze złotym lub różowym). Można wybrać, który rodzaj złota będzie dominujący albo połączyć je 1:1. Tricolor to połączenie trzech rodzajów złota. Są one sporo droższe niż te wykonane z jednego rodzaju złota, ponieważ ich wykonanie jest trudniejsze. Są mimo to bardzo trwałe i przepiękne.

obrączki ślubne które wybrać

Tytanowe obrączki

Złoto znajduje się na pierwszym miejscu wśród wybieranych przez pary młode, jednak pojawiają się też inne materiały. Kilka lat temu rynek zawojował tytan – tak samo trwały, a dużo tańszy niż złoto. Nadaje się dla tych, którzy przeznaczają na tę biżuterię mały budżet. Przywodzi on na myśl styl industrialny, ale można też wybrać wzór z dodatkiem brylantu, który będzie bardziej delikatny. Doskonale dopasowują się one do kształtu dłoni. Jest to jednak wariant dla odważnych, bo, mimo że przyciąga wzrok, jest też bardzo oryginalny.

Obrączki z platyny

Zamiast złota można też wybrać platynę. Takie obrączki cechują się niezwykłą trwałością i wytrzymałością, zachowując przy tym delikatność. Zwykle do ich ozdobienia stosuje się malutkie brylanciki (szczególnie dla kobiecych wersji). Są jednak drogie, droższe niż tytan. Najtańsze można znaleźć w cenie 10 tys. zł. Kierowanie się modą nie powinno być najważniejsze. Trzeba wybrać taki rodzaj obrączek, który będzie spełniał oczekiwania.

Redakcja