2 maja 2017 Udostępnij

Biżuteria dobrana do atutów urody

Oczywiście biżuteria jest to bardzo ważny dodatek do kobiecości. Noszona na co dzień czy od święta jest w stanie sprawić, że kobieta wyglądać będzie tak jak o tym marzy. Bransoletki, naszyjniki, kolczyki, pierścionki. Wybór jest tutaj rzeczywiście bardzo duży. Na co tak naprawdę powinniśmy się decydować?

Zwracajmy uwagę na sylwetkę

Jeśli szukamy dla siebie idealnej biżuterii powinniśmy pamiętać o tym, że musi ona odpowiednio pasować do figury. Panie, które są niezbyt wysokie raczej nie powinny się decydować na długie wiszące kolczyki, które optycznie jeszcze dodatkowo skrócą sylwetkę. Nie będą także pasować masywne dodatki, które powodują tak zwany efekt przytłoczenia. Na założenie nieco większej biżuterii mogą się decydować kobiety z tęższą budową ciała. Ozdoby drobne sprawiać będą, że przez kontrast można oczekiwać na to, że będą się prezentować masywnie.

Biżuteria dopasowana do twarzy

Założenie jest takie, że kształt kolczyków oczywiście powinien być przeciwieństwem kształtu twarzy. Jeśli będzie ona okrągła można stawiać na prostokątne albo też podłużne kolczyki, ponieważ optycznie będzie to wysmuklać. W przypadku kwadratowych rysów sięgamy o ozdoby kuliste eliptyczne albo takie w formie łezki.

Odpowiedni kolor

Trzeba pamiętać, że dobór kolorów także jest bardzo ważny i powinien łączyć się z tonacja stroju, włosów czy oczu. Tutaj będzie się sprawdzać zasada kontrastu. Oczy jeśli będą zielone można się zdecydować na kolor rubinu. Jeśli będą niebieskie wybór powinien padać na bursztynowy kolor. Elegancko mogą wyglądać wszelkie odcienie stonowane. Jeśli ktoś chce stawiać na złoto i srebro trzeba pamiętać, że nie łączymy razem obu tych elementów.

biżuteria do urody

Dopasowanie względem stylizacji

Poprzez biżuterię będzie można ożywić praktycznie każdy strój i każdą stylizację. To największa siła jaką będzie w stanie nam gwarantować biżuteria. Wybór jednak nie jest całkowicie dowolny. Jeśli będziemy wybierać jakież elementy biżuterii trzeba pamiętać o okolicznościach, w których będzie się je wykorzystywać. To ważne, by mieć taką propozycję, która będzie się dobrze prezentować. Na oficjalne wydarzenia nie można decydować się na estetykę, która bardzo rzuca się w oczy.

Pamiętamy o umiarze

Nie można także przesadzać z ilością dodatków. umiar w tym zakresie będzie wskazany,by rzeczywiście wyglądać elegancko. Nawet najpiękniejsze dodatki nie lubią przepychu.

Należy wybrać oryginalność

Kobieta obecnie może stawić na oryginalność i zamiast biżuterii z sieciówki będzie można się decydować na rękodzieło. Niekiedy może to być rzeczywiście doskonała decyzja.

Redakcja