29 maja 2017 Udostępnij

Ponadczasowe brylanty

Diamenty to kamienie, które cieszą się największym zainteresowaniem. Jubilerzy, wychodząc naprzeciw potrzebom potencjalnych klientów, oferują unikalne, wyszukane wzory pierścionków zaręczynowych, dopełniane drogocennymi kamieniami.

Większość Polaków decyduje się na klasyczne pierścionki z brylantowymi oczkami, nie mniej jednak są też osoby, które decydują się na rozwiązania niestandardowe.

Okazjonalna biżuteria, czyli pierścionki i obrączki

Kolekcje biżuterii z diamentami cieszą się sporym zainteresowaniem. Szczególnie pożądane są pierścionki z brylantowymi oczkami. W Polsce znaleźć można przede wszystkim pierścionki z niewielkimi brylancikami, wiele osób wychodzi jednak z założenia, że lepszy byle jaki brylant niż jego brak lub inny kamień szlachetny.

Warto podkreślić, że małe kamienie niskiej jakości są znacznie tańsze, co bez wątpienia wpływa na zainteresowanie tego typu rozwiązaniami.

Moda na pierścionki z brylantami dotarła do Polski z Zachodu i dotyczy także obrączek – w ostatnim roku zwiększyła się liczba osób, które zdecydowały się na zakup obrączek inkrustowanych diamentami. Warto dodać, że obrączka damska współgra pod względem estetycznym z pierścionkiem zaręczynowym.

Pierścionki z pełnowartościowymi diamentami są znacznie droższe, dlatego też nie cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

kolczyki z brylantami

Wyjątkowy klient

Nietrudno zauważyć, że wiele osób marzy o tym, by posiadać oryginalny pierścionek z brylantem. W niektórych salonach możliwe jest zaprojektowanie biżuterii zgodnie z indywidualnym zamówieniem klienta, jednakże rzeczywistość dowodzi, że indywidualne projekty nie różnią się bardzo od propozycji dostępnych w salonach jubilerskich.

Często są to pierścionki, w których brylanciki stanowią dopełnienie innego kamienia lub grawera. Zdecydowanie rzadziej Polacy decydują się na pierścionki zdobione diamentami, choć zdarzają się osoby, które wybierają tego typu propozycje.

Największym zainteresowaniem cieszą się wzory klasyczne, aczkolwiek są jednak klienci,którzy poszukują bardziej wyszukanych pierścionków z diamentami. W wielu salonach jubilerskich można spotkać kolekcje, które przełamują standardowe tendencje – często są to pierścionki projektowane przez artystów-złotników.

Biżuteria ręcznie robiona jest unikalna i niepowtarzalna, ale także odpowiednio droższa niż produkowana seryjnie. Biżuteria artystyczna to nie tylko kosztowny i unikalny drobiazg, ale przede wszystkim sposób, by wyrazić własną nietuzinkowość i wyjątkowość i - co ważniejsze - obdarować bliską sercu osobę pierścionkiem, który zachwyca pod każdym względem.

Redakcja