31 maja 2017 Udostępnij

Pierścionek zaręczynowy z niebieskim oczkiem

Pierścionek zaręczynowy ma szczególnie ważny charakter dla każdej kobiety, nawet dla takiej, która na co dzień nie przywiązuje specjalnej uwagi do biżuterii. Ważne jest, by był wykonany z metalu szlachetnego oraz posiadał szlachetny lub półszlachetny kamień. W ostatnim czasie w modzie są przede wszystkim pierścionki posiadające niebieskie oczko.

Coś w stylu Kate Middleton

Pierścionki zaręczynowe z niebieskimi oczkami były dość mocno zapomniane. Przypomniała o nich światu Kate Middleton, a właściwie Książę William, który w 2010 roku wręczył swojej wybrance taki właśnie pierścionek. Należał on do jego matki, księżnej Diany. Był to pierścionek z białego złota i 14 białymi diamentami, w którym główną rolę pełnił jednak wielki szafir. W sklepach bardzo szybko pojawiły się tańsze propozycje inspirowane dokładnie tym pierścionkiem.

Niebieskie oczko

Kolor niebieski to kolor wody i nieba, odnosi się do inspiracji i spokoju, zahacza o świeżość i kreatywność. Mówi się, że panna młoda powinna mieć w dniu ślubu na sobie coś niebieskiego i ogólnie rzecz biorąc, niebieski jest zazwyczaj jednym z dominujących kolorów na ceremonii ślubnej. Jeśli nie odpowiada nam dominacja koloru niebieskiego, sam pierścionek w zupełności wystarczy.

Na pewno pierścionek z niebieskim oczkiem warto kupić w sytuacji, jeśli jest to kolor wybierany najczęściej przez naszą wybrankę. Wiele czynników decyduje jednak o dokonaniu tego właśnie wyboru.

Nie należy oczywiście oczekiwać, że każdy narzeczony będzie kupował swojej wybrance coś równie wykwintnego, co trafiło na palec Middleton. Jest na szczęście wiele tańszych alternatyw, które nie wydrenują nam kieszeni tak strasznie jak szafiry.

pierścionek zaręczynowy

Topaz

Jedną z możliwości na pewno jest topaz niebieski, popularna opcja w pierścionkach zaręczynowych. Jego kolor jest bardzo żywy i intensywny, ale wysokie temperatury mogą go rozjaśniać. Zazwyczaj ten kamień oferuje się osobie skromnej i łagodnej. Medycyna ludowa mówi nam, że jest to kamień opóźniający starzenie i zapewniający wieczną młodość, więc warto to wziąć pod uwagę.

Akwamaryn

Bardzo często wybór pada również na akwamaryn. Niebieski to jeden z kilku jego odcieni. Jest to kamień kruchy, który paradoksalnie określa się mianem kamienia odwagi. Jest idealnym wyborem dla osób przebojowych, silnych i asertywnych.

Kyant

Kyant daje nam spore pole do popisu, ponieważ jest to kamień występujący w wielu odcieniach błękitu. Przypisuje mu się właściwości redukujące zmęczenie, co przydaje się osobom bardzo aktywnymi trochę roztrzepanym.

Redakcja