3 czerwca 2017 Udostępnij

Kolczyki a kształt twarzy

Biżuteria kojarzy się z kobietami. Kolczyki podkreślają ich urodę. Należy je dobierać do kształtu twarzy. 

Biżuteria musi być dobierana indywidualnie do danego typu urody i twarzy. Pozwoli ona zwrócić uwagę na walory kobiecego piękna. Dlatego też ważne jest określenie, jaki kształt ma dana twarz.

Okrągła buzia

Okrągła twarz to pełne policzki, niskie czoło, okrągły podbródek. Tę krągłość trzeba wizualnie wyszczuplić. Pionowe, długie kolczyki, spływające do ramion sprawią, że optycznie twarz będzie się wydawała szczuplejsza. Kanciaste kształty biżuterii nadadzą twarzy wyrazistości. Geometryczne kształty (np. trójkąty) będą dobrym wyborem. Jeśli użyje się perełek, to kształt twarzy będzie jeszcze bardziej okrągły.

Twarz o kwadratowym kształcie

Kwadratowa twarz to mocno zarysowana żuchwa i takie same kości policzkowe. Ostre rysy powodują, że biżuteria musi je złagodzić. W tym celu warto wykorzystać kolczyki z opływowym kształtem, np. łezki albo perełki. Dłuższe kolczyki dodatkowo wydłużą twarz. Biżuteria prostokątna nie przyniesie dobrego efektu.

Trójkątny kształt twarzy

Wysoki podbródek i wysoko umieszczone kości policzkowe to cechy trójkątnej twarzy. W związku z tym górna część twarzy nie powinna być podkreślana. Kolczyki w kształcie żyrandola będą tutaj dobrym wyjściem. Opływowy kształt kolczyków złagodzi rysy. Koniecznie trzeba zdecydować się na kolczyki krótkie, aby nie wydłużać dodatkowo twarzy.

długie kolczyki

Owal

Owalna twarz pozwala na dobranie największej ilości kolczyków. Te rysy są zwykle regularne: wysokie czoło, wydłużony podbródek. Sprawdzą się tutaj kolczyki-koła. Długich kolczyków raczej trzeba unikać.

Trendy w wyborze kolczyków

Jeśli modelki reklamują jakieś kolczyki, to zwykle na nie zwraca się największą uwagę. Mimo to kierowanie się modą nie jest wskazane, bo może to źle wpłynąć na to, jak kobieta będzie wyglądać w danym typie kolczyków. Lepiej kierować się kształtem własnej twarzy i to do niego dobierać poszczególne elementy. Zawsze można wybrać coś z aktualnych trendów, ale nie powinno to być najważniejsze kryterium.

Dobór kolczyków powinien być uzależniony od kształtu całej sylwetki, wzrostu oraz fryzury. Perełki nie pasują do loków, ponieważ w ogóle nie będzie ich widać. Jeśli włosy są ułożone na kształt fal, to nie sprawdzą się do nich kolczyki, mające typowo geometryczny kształt, ponieważ sprawią, że elegancka i harmonijnie nałożona fryzura zostanie zaburzona przez złożone kształty. Rozpuszczone włosy wymagają podkreślenia odpowiednimi kolczykami i na pewno nie będą to długie, spływające kolczyki. Biżuterię należy dobrać do siebie.

Redakcja