4 czerwca 2017 Udostępnij

Wybór biżuterii nie będzie prosty

Jeśli podjęliśmy decyzję o tym, by kobiecie podarować biżuterię to będzie trzeba podjąć się również trudnego zadania przy jej wybieraniu. Jeśli chodzi o zaręczyny to już sprawa się ułatwi, ale na każdą inną okazję ten dostępny wybór jest ogromny. W sklepach jubilerskich rzeczywiście mamy wiele propozycji, w których będzie można przebierać.

Modna biżuteria dla Pań?

Należy pamiętać, że biżuteria tak samo jak inne części damskiej stylizacji będą podlegać wpływom mody i trudno tutaj mówić o klasyce. Warto zobaczyć jak to kiedyś wyglądało.

Jak przodkowie decydowali się na biżuterię?

Przede wszystkim praktycznie od zawsze istniało takie przekonanie, że biżuterię daje się w prezencie wyłącznie osobom najbliższym. Może to być wybranka serca, matka, córka czy siostra. Biżuteria to tak naprawdę wyjątkowo zobowiązujący prezent. Kobieta, jeśli nie czuje bliskiego związku z mężczyzną tak naprawdę nie powinna przyjmować takiego podarunku. Druga zasada jest związana z kobiecą elegancją. Trzeba pamiętać, że z ilością i co ważne wielkością biżuterii nie będzie można przesadzić. Prezent, który będziemy chcieli dać nie może krzyczeć. Jeśli chodzi o biżuterię trzeba umieć dopasować ją w odpowiedni sposób. Jeśli prezent z biżuterii to oczywiście dobry jakościowo. W żadnym wypadku nie można się decydować na kupowanie sztucznej biżuterii i tandetnie wyglądających dodatków. Niekiedy dobrą opcją będzie pójście w kierunku antyków różnego rodzaju, ale tutaj trzeba pamiętać, że nie wszystkim kobietom będzie to odpowiadać, dlatego ostatecznie wiele zależy od gustu naszej wybranki.

biżuteria na prezent

Oferta w salonach

W salonach jubilerskich nie brakuje różnorakich propozycji. Przede wszystkim klienci wybierają kolczyki, naszyjniki, bransoletki różnego rodzaju. Nie ma prostych zasad, które jednoznacznie załatwiają te kwestie. Oczywiście to my powinniśmy wiedzieć jaką biżuterię nosi chętnie kobieta, ma być przez nas obdarowana. Szukajmy więc takich opcji, które wpisują się w estetykę, którą ona sama chętnie będzie wybierać.

Czy pierścionek wyłącznie na zaręczyny?

Utarło się, że pierścionek jest wręczany na zaręczyny, ale takie przekonanie nie zawsze powinno się utrzymywać. W praktyce bowiem jest także wiele innych okazji, z których można podarować właśnie ten element. Obecnie raczej panuje moda na niewielkie kamienie i delikatne pierścionki, dlatego raczej nie starajmy się na siłę szukać takich propozycji, w których kamień będzie szczególnie duży i będzie się rzucał w oczy. Taka stylistyka raczej została obecnie porzucona.

Redakcja