4 maja 2017 Udostępnij

Ważne dodatki i detale weselne

Diabeł tkwi w szczegółach, jak mówi stare powiedzenie i trudno jest odmówić mu racji. W przypadku stylizacji ślubnych efekt można zrobić lub utracić chociażby poprzez wybór kolczyków. Ciekawy naszyjnik jest w kolei w stanie odpowiednio poprawić owal twarzy i sprawić, że panna młoda będzie wyglądać zjawiskowo. Trzeba jednak uważać, ponieważ ten kij ma dwa końce i źle dobrana biżuteria będzie poważnie szkodzić naszym wysiłkom. Warto jest kierować się kilkoma prostymi zasadami dobierania biżuterii, by nie było wpadek na tym polu.

Biżuteria kontra kształt twarzy

Warto jest zacząć wybieranie biżuterii od przyjrzenia się, jaki właściwie mamy kształt twarzy. W lustrze powinno się dać szybko zauważyć, czy mamy do czynienia z twarzą okrągłą, owalna, trójkątną czy prostokątną. Biżuterię zawsze należy dobierać według zasady przeciwieństw, czyli do trójkątnej twarzy wybierać będziemy kolczyki w kształcie łezki, a do twarzy kwadratowej szukać będziemy elementów okrągłych. Do twarzy okrągłej należy z kolei zawsze dobierać biżuterię kwadratową lub podłużną. Panie z twarzą owalna wygrały los na loterii, ponieważ do nich pasuje wszystko.

ślub dodatki weselne

Sukienka i detale

Twarz to jedna sprawa, a drugą sprawą jest zawsze sukienka ślubna. To ona jest podstawą aranżacji i to do niej należy dobierać całą resztę. Najważniejszymi jej elementami są dekolt i kolorystyka. Dekolt-serce zawsze powinien być przyozdobiony wisiorkiem. Jeśli mamy do czynienia z gorsetowym topem, dobrą opcją są kolie i delikatne naszyjniki. Dekolt z literą V także będzie lubił wisiorki.

Do sukni białej zazwyczaj dobieramy srebro, białe złoto lub perły. Suknie ecru lepiej komponują się z klasycznym złotem. Kryształy pasują do wszystkiego.

Fryzura

Ułożenie włosów ma duże znaczenie dla doboru właściwej biżuterii. Ogólna zasada mówi nam, że jeśli włosy są podniesione, upięte w kok, stawiać możemy na kolczyki wiszące oraz na niewielkie wkręty. Przy włosach spuszczonych kolczyki mają oczywiście znacznie mniejsze znaczenie i wtedy odpowiednią opcją są niewielkie wkręty, których i tak nie będzie widać pod włosami.

Niezależnie od wszystkiego innego, biżuteria ślubna jest po prostu biżuterią, więc obowiązywać muszą dwie ogólne zasady. Po pierwsze, konieczne jest stosowanie umiaru. Biżuteria jest zawsze dodatkiem do stroju, akcentem, jego wykończeniem i nie powinna nigdy grać pierwszych skrzypiec. Po drugie, nie wolno tworzyć kreacji, pod którą panna młoda się potem nie podpisze. Ceremonia ślubna to nasze święto, więc nie można się kreować na osobę, którą nie jesteśmy.

Redakcja