5 czerwca 2017 Udostępnij

Biżuteria ze srebra jest bardzo dobrą alternatywą dla złota

Jeśli zobaczymy jak wysokie są ceny złota możemy zapominać, że w ogóle również da się znaleźć tańszą i nie mniej piękną alternatywę jaką będzie srebro. Dokładniej rzecz ujmując będzie to srebrna biżuteria. Czasami można znaleźć coś wyjątkowego i jednocześnie nie będzie się rujnować własnego portfela. Jak to wygląda, gdy chodzi o pierścionki? Kupujemy je dla siebie, albo też jako podarunek.

Jest to bez wątpienia świetny pomysł na prezent. Zdarza się, że będzie się prezentował nawet lepiej niż podobne elementy wykonane ze złota. Jeśli już mowa o pierścionkach należy powiedzieć, że te wykonywane ze srebra funkcjonowały od stuleci i były oznaką pozycji społecznej, oznaką zamożności czy ozdobą. Srebro było zawsze bardzo cenie tak, że ustępowało wyłącznie złotu pod względem wartości. Tak jak już wspominaliśmy było ono materiałem popularnym, używanym przez wytwórców biżuterii. W czasie, gdy złoto i jego ceny idą w górę właśnie biżuteria srebrna może być doskonałą alternatywą, dzięki niej mamy tańsze i nie mniej piękne wyroby. Inne rozwiązanie to naszyjniki. Można znaleźć wiele ciekawych pięknych elementów, które będą wyglądać rzeczywiście doskonale. Mogą one pasować na każdą okazję, będą eleganckie, majestatyczne. Bransoletki to również dodatkowy akcent dla kobiety. Musimy je odpowiednio dobrać do stroju.

Biżuteria ze srebra to propozycja uniwersalna

Jeśli chodzi o srebrną biżuterię mamy bardzo duży wybór i nie będzie ona ustępować produktom ze złota. Znajdziemy różne opcje oraz dodatki, w zależności od fantazji designerów oraz możliwości naszego portfela. Niezależnie od tego będzie i tak taniej niż przy kupnie złota.

ceny srebra

Jak kształtują się ceny srebra

Cena to nie tylko jedyna zaleta srebrnej biżuterii. Nadają się one bardzo dobrze do realizacji delikatnych ozdób, które będą kształtowane na zamówienie klienta. Mogą mieć wyjątkową teksturę i elementy zdobione.

Biżuteria srebrna a problem jej matowienia

Nawet najczęściej ulubione srebrne elementy mogą stracić z czasem swój blask. Dlaczego biżuteria ze srebra będzie się robić matowa? Winowajcą będzie tutaj proces utleniania. Krótko mówiąc, jeśli chodzi o srebro będzie ono wchodziło w reakcję z tlenem, ale to nie jedyna przyczyna. Negatywnie wpływają na srebro także związki chemiczne z naszych kosmetyków. Odbarwienie również może wynikać z ludzkiego potu. Dlatego można rezygnować z noszenia biżuterii ze srebra w czasie wysiłku fizycznego.

Mamy jednak proste sposoby na pokonanie tego problemu. Jeśli używamy perfum czy balsamów powinniśmy się upewnić, że nie pochlapiemy srebrnych dodatków. Unikamy również moczenia biżuterii długotrwałego, ponieważ wtedy będzie się robić matowa.

Redakcja