18 maja 2021 Udostępnij

Szary i niebiesko-szary Moissanit

Jestem tak podekscytowana, że mogę ogłosić, że uruchomiłam moją własną linię moissanitów, zwaną Iconic Moissanite! Linia Iconic zawiera super rzadkie szare moissanity cięte specjalnie dla mojej Vintage Inspired Collection. (Yep, nawet w fantazyjnych kształtach!) Iconic Moissanite będzie miał swoją własną stronę internetową w niedalekiej przyszłości, ale na razie, oto co musisz wiedzieć:

Jak być może wiesz, szybko wyczerpał moje zapasy przerwane szarego moissanite, że miałem szczęście kupić od skarbców Charles & Colvard lat temu. (Możesz przeczytać więcej o trochę C & C zapasów mam lewo w tym poście na blogu).

Jeśli nie jesteś zaznajomiony z naturalnie występującym szarym moissanitem, oto krótki opis: Fantazyjny szary odcień występuje naturalnie podczas procesu wzrostu kryształu moissanite. Charles & Colvard wyprodukował niewielką ilość szarości wiele lat temu, ale znaleźli szary odcień zbyt trudne do kontrolowania, więc przestali go. Miałem szczęście, że zauważyłem kilka resztek szarości w ich skarbcach kilka lat temu, więc wykupiłem wszystko, co mieli. Niestety, zapas szarości C&C, który nabyłem, zbliża się ku końcowi. (Jedyne rozmiary, które pozostały to okrągłe 1ct i poniżej).

pierścionek

Zamiast pogodzić się z myślą o pożegnaniu się z szarościami na zawsze, postanowiłam spróbować znaleźć nowe źródło. Po ponad roku polowań, znalazłam wspaniałe nowe źródło szarego moissanitu i utalentowany zespół szlifierzy kamieni. Morał z tej historii: ciężka praca się opłaca. Moje nowe szare moissanity Iconic są teraz dostępne i rywalizują z kolorem i czystością każdego szarego, jaki kiedykolwiek widziałem.

Prawdopodobnie najbardziej ekscytującą częścią jest to, że nawet tnę fantazyjne kształty takie jak owale, Asschery, radianty i szmaragdy! Dopracowanie mojej linii szarości Iconic wymagało wiele ciężkiej pracy, potu, łez oraz prób i błędów, ale jestem tak niewiarygodnie podekscytowana klejnotami, które mogę teraz zaoferować.

Odcienie Iconic Grey:

Szarości Iconic mogą mieć różne odcienie, od średniej przydymionej szarości do ciemnej stalowej szarości. Różnice w kolorach są tak subtelne i prawie niemożliwe do uchwycenia w aparacie. (Najlepsze, co mogę zrobić, to opisać je, ponieważ uchwycenie tych niuansów na zdjęciu jest prawie niemożliwe. Przykro mi więc - oznacza to, że nie fotografuję ani nie filmuję kamieni dla klientów).

Oprócz subtelnych różnic w kolorze pomiędzy poszczególnymi kamieniami, każdy szary kamień jest również bardzo podobny do kameleona. Pojedynczy szary moissanit może zmienić kolor z prawdziwie szarego na chłodniejszy i jaśniejszy lub ciemniejszy w zależności od źródła światła. Na przykład, szary moissanit wydaje się jaśniejszy i cieplejszy na zewnątrz w pochmurny lub pochmurny dzień. Natomiast we wnętrzach przy sztucznym oświetleniu, pojawiają się bardzo ciemne, głębokie i nastrojowe. Na zewnątrz w słoneczny dzień lub w cieniu, a one będą miały bardziej niebieskawy podtekst. Polecam sprawdzić moje konto na Instagramie, aby zobaczyć, jak wyglądają w różnym oświetleniu na świecie. Oto szybki link do kolekcji z hashtagiem: #IconicGreyMoissanite

Byłem również w stanie dostać moje ręce na bardzo ograniczonej ilości niebiesko-szarego moissanite rough, ale niestety, wszystkie moje zapasy zostały wyprzedane. Byłem na polowaniu na ten sam odcień niebiesko-szary od półtora roku, ale nie byłem w stanie znaleźć go ponownie. W tym momencie można bezpiecznie powiedzieć, że nie będę w stanie zdobyć więcej tego koloru w przyszłości. Jeśli z jakiegoś powodu będę w stanie, będę pewna, aby ogłosić na moim Instagramie!

Czytaj więcej na: http://obraczkislubne.edu.pl/

Redakcja