2 czerwca 2017 Udostępnij

Jak znaleźć niebanalną biżuterię dla seniorki?

Nasze upodobania związane z biżuterią często nie są stałe, a jednym z czynników wpływających na ich zmiany jest nasz wiek. Kobiety młodsze lubują się w naszyjnikach oryginalnych i bogato zdobionych, z czasem jednak dostrzegają, że ponadczasowa klasyka ma również niekwestionowany urok. Oczywiście, biżuteria dla seniorki nie musi być nudna, trudno też liczyć, że mama i babcia będą ucieszone na widok rozwiązania przewidywalnego. Dziś projektanci zajmujący się produkcją wyrobów jubilerskich dokładają starań, aby oferowane nam rozwiązania były zróżnicowane, możemy więc też liczyć na intrygujące produkty klasyczne, niezmiennie w eleganckiej odsłonie.

Perły dla seniorki

Panie, które mają już za sobą młodość, bardzo często zwracają się ku biżuterii z pereł oraz tej, która jest wykonana z wykorzystaniem masy perłowej. Trudno się temu jednak dziwić, mamy bowiem do czynienia z rozwiązaniami, które sprawdzają się znakomicie zwłaszcza, jeśli łączymy je z eleganckimi stylizacjami. Biżuteria z pereł często jest nie tylko oprawiana w srebro, ale i ozdabiana, przez co tworzy fantastyczne połączenie, które potrafi rozpalić naszą wyobraźnię. Dziś osoby zainteresowane takimi rozwiązaniami mogą być szczególnie zadowolone, w sprzedaży dostępne są bowiem również tak zwane perły hodowlane, dla których charakterystyczna jest lekko złota albo błękitna tonacja. Innym ciekawym rozwiązaniem są ciemne perły Tahiti – egzotyczne, a przy tym niezwykle piękne.

biżuteria z bursztynem

Bursztyn, który nie pyta o wiek

Innym ciekawym rozwiązaniem, którym warto się zainteresować, są wyroby z bursztynu, dla których charakterystyczne jest to, że cieszą się zainteresowaniem nie tylko wśród starszych kobiet. Biżuteria bursztynowa ma zresztą właśnie ten plus, że jest dość uniwersalna i z łatwością można ją dopasować do każdej lub niemal do każdej stylizacji. Panie zwracają też uwagę na właściwości lecznicze bursztynu, od stuleci mówi się bowiem choćby o tym, że jest on znakomitym sposobem na walkę z problemami z tarczycą.. Najbardziej popularny jest bursztyn pomarańczowy, jeśli jednak mamy na to ochotę, możemy wejść w posiadanie i takiego, który pojawia się w jaśniejszej lub w ciemniejszej tonacji.

Kamea – ponadczasowa elegancja

Również produkty na bazie kamei są wysoko cenione przez panie w starszym wieku i trudno się temu dziwić, mamy bowiem do czynienia z biżuterią z charakterem. Biżuteria z kameą ma i tę zaletę, że prezentuje się znakomicie nawet wówczas, gdy zakładamy ją podczas mniej oficjalnych okazji, a więc wtedy, gdy nie każde rozwiązanie wydaje się naturalne. Kamea może być łączona z agatem, często pojawia się też w towarzystwie muszli.

Redakcja