30 maja 2017 Udostępnij

Srebro zamiast złota

Miłości nie da się wyrazić poprzez rzeczy materialne i coraz więcej osób zwyczajnie przestaje próbować, stawiając na praktyczność i niską cenę. Chodzi tutaj głównie o pierścionki zaręczynowe, które mają być takimi bardzo drogimi symbolami miłości. W praktyce więcej i więcej osób decyduje się na odejście od drogiego złota i niepoważnie wycenionych kamieni szlachetnych na rzecz znacznie tańszych propozycji ze srebra.

Takie rozwiązanie jest po prostu praktyczne, zwłaszcza jeśli planujemy zaraz po ślubie wrzucić pierścionek do szuflady, bo pierścionki wydają nam się mało praktyczne. Tańszy pierścionek ze srebra może jednak być też jak najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem na co dzień.

Srebrny pierścionek z brylantem

Cały czas królują w modzie pierścionki z brylantami i jeśli uprzemy się na brylant, możemy niewielki kamyk kupić za nieduże pieniądze. Takie pierścionki zazwyczaj mają klasyczną formę, czyli przewidują centralne ustawienie brylantu. Zamiast takiego pierścionka można jednak postawić na coś kolorowego, na przykład rubin lub szafir, które też będą się znakomicie prezentować i przypadną do gustu wszystkim wielbicielkom elegancji.

Srebro i duże oczko

Innym elementem tradycji jest porównywanie wielkości klejnotu w pierścionku. Ma to oczywiście znikome znaczenie praktyczne, ale już sama wielkość pierścionka takie znaczenie praktyczne ma, ponieważ im większy pierścionek, tym więcej problemów może on powodować. Ceny takich pierścionków nie są jednak wygórowane, ponieważ umieszczenie dużej cyrkonii w srebrnej oprawie nie będzie nas kosztowało dużo więcej niż 100-150 złotych. Pamiętajmy, że nie jest to pierścionek dla zwolenniczki minimalizmu.

srebro zamiast złota

Pierścionek-obrączka

Coraz popularniejszym trendem jest pozostawianie obrączki na prawej dłoni, a nie przenoszenie jej na dłoń lewą, jak to kiedy się robiło. By jednak był oto dobrym pomysłem, konieczne jest odpowiednie dobranie odpowiedniego pierścionka. Powinien on być możliwie płaski i raczej nie posiadać jednego dużego klejnotu, a klika mniejszych. Sama obrączka pierścionka powinna być wtedy bardziej fantazyjna, na przykład powstać jako przeplatające się okręgi lub jeden wywinięty okręg. Umieszczanie klejnotów na takim pierścionku także może mieć bardzo zróżnicowany charakter.

Pierścionki orientalne

Jeśli chodzi o praktyczne pierścionki zaręczynowe, zazwyczaj bardziej liczy się oryginalność od ceny. Dlatego warto pomyśleć o pierścionkach w stylu orientalnym, które mają ciekawsze i rzadziej spotykane kształty. Ich ceny zaczynają się już od 50 złotych.

Redakcja