10 maja 2017 Udostępnij

Na którym palcu nosimy pierścionek zaręczynowy?

W starożytnym Rzymie zaręczyny polegały na tym, że wybrance serca dawano kosztowny pierscień albo też cenną monetę. Zwyczajnie przekazywana była ona z pokolenia na pokolenie. W Średniowieczu był to kontrakt, w ramach którego rodziny decydują się na to, by łączyć ze sobą swoje majątki. Tradycje w tym temacie rzeczywiście się zmieniały, ale co do zasady można powiedzieć, że silnym elementem tego był pierścionek zaręczynowy i tak jest również obecnie. Na którym palcu powinno się go nosić?

Na którym palcu pierścionek?

O ile w przypadku pewnych kontrowersji jeśli chodzi o wybór ręki do pierścionka, o tyle jeśli chodzi o palec nie ma takiego dużego problemu. Niezależnie od tego czy będzie to lewa czy prawa ręka palec będzie serdeczny a więc ten umiejscowiony między środkowym a małym palcem. Dlaczego? Trudno to wyjaśnić, tradycja jednak mówi, że przez ten właśnie palec przepływa linia miłości. Linia ta to nie tylko zabobon. To właśnie tam przechodzi żyła, która dalej kieruje się prosto do serca. To na którym palcu będzie się pierścionek nosić oczywiście ostatecznie jest kwestią osobistej decyzji. Ważnym jednak będzie, by pierścionek nie zawadzał nam przy codziennych czynnościach i stal się ważnym elementem zdobiącym dłoń. Nawet na lewej ręce nie straci on swojej wielkiej wartości sentymentalnej a to jak wiadomo ma tutaj szczególne znaczenie. Niektóre kobiety noszą także pierścionek na palcu środkowym, natomiast serdeczny zostawiają na obrączkę.

wybór pierścionka

Zanim dokonamy wyboru pierścionka

Przed mężczyznami, którzy będą chcieli wybrać pierścionek trudna decyzja. Pierścionek na pewno dobrze się sprawdzi, jeśli będzie delikatny, nie przesadzony. W zwyczaju utarło się, że pierścionek powinien być zdobiony kamieniem szlachetnym. Zanim wybierzemy rozmiar oczywiście powinniśmy przeprowadzić jakieś działania, które pozwolą nam w jakiś sposób wybadać jak to wygląda w przypadku naszej ukochanej i jaka wielkość pierścionka będzie odpowiednia. Jeśli chcemy taką informacje uzyskać powinniśmy zrobić to w miarę możliwości jakoś delikatnie, by nie wydać swoich zamiarów zbyt wcześnie. Jeśli nawet wybór będzie zły to na szczęście obecnie sytuacja wygląda tak, że będzie można praktycznie każdy pierścionek skorygować. Jedynie problem może się pojawiać w momencie, gdy w pierścionku jest bardzo wiele kamieni, wtedy ten proces korygowania jest dużo bardziej utrudniony. Po wsunięciu przez mężczyznę pierścionka kobieta powinna zacisnąć dłoń, by w ten sposób zagwarantować nowo powstałemu związkowi trwałość.

Redakcja