29 maja 2017 Udostępnij

Jakie drogie kamienie możemy znaleźć w pierścionku zaręczynowym?

Nie ma takiej kobiety, która nie lubiłaby prezentów, a biżuteria to jeden z tych upominków, w przypadku których nie ma wątpliwości, że zawsze jest mile widziane. Oczywiście, jedne jej elementy cieszą się większą, a inne mniejszą popularnością. Na szczególną uwagę zasługują w tym kontekście pierścionki. Na ich otrzymanie mogą liczyć zwłaszcza te z pań, które oczekują w najbliższym czasie zmiany stanu cywilnego. Panowie podchodzą do tej kwestii dość poważnie i często uważają, że zasługuje ona na szczególną oprawę, na czele z droższym pierścionkiem wyposażonym w kamień szlachetny. Gdybyśmy mieli wskazać te z nich, które zdobyły sobie największą popularność na świecie, w pierwszej kolejności musielibyśmy wspomnieć o diamentach.

Nic zatem dziwnego, że pierścionki, które są w nie wyposażone, bez trudu znajdziemy w każdym salonie jubilerskim. Oczywiście, nie zawsze są to pierścionki przystępne cenowo, koszt ich zakupu jest zaś uzależniony przede wszystkim od tego, z jak wielkim kamieniem mamy do czynienia. Pewne znaczenie niezmiennie ma też rodzaj zastosowanego szlifu, liczba karatów oraz pochodzenie kamienia. Już choćby dlatego nie jest dla nas zaskoczeniem, że ceny kamieni szlachetnych różnią się między sobą. Na palcach kobiet można znaleźć zarówno diamenty tradycyjne, przeźroczyste, jak i te droższe, a więc kolorowe. Tu dominuje kolor niebieski i różowy, tak naprawdę jednak nie mamy żadnych ograniczeń w tym zakresie i możemy zdecydować się na dowolne rozwiązanie. Najdroższe są diamenty w kolorze czerwonym i nie ma wielu mężczyzn, którzy mogliby pozwolić sobie na zakup takiego pierścionka zaręczynowego.

pierścionek zaręczynowy

Jeśli interesują nas inne kamienie szlachetne, które mogą nieco przytłoczyć nas swoją ceną, z pewnością powinien zaciekawić nas również serendibit. Kamień ten został znaleziony w roku 1902 na Sri Lance i obecnie na świecie możemy cieszyć się jedynie trzema jego okazami. Już choćby dlatego nie mamy większych szans na pierścionek zaręczynowy z takim kamieniem. Podobnie przedstawia się sytuacja wówczas, gdy interesuje nas jadeit, choć nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy snuły marzenia również o takich wyjątkowych kamieniach. Jeśli więc interesuje nas rozwiązanie drogie, a jednak bliższe naszym możliwościom, z pewnością powinniśmy zainteresować się granatem. Pojawia się on w wielu kolorach, to jednak jego niebieskie okazy są uważane za najcenniejsze. Kamień jest zwykle szlifowany, a choć jego cena przyprawia o zawrót głowy, nie jest na tyle rzadki, aby nie trafić do pierścionka zaręczynowego. Nie powinno nas zaskakiwać i to, że jego złoża znajdują się na Sri Lance.

Redakcja