13 maja 2021 Udostępnij

Czy to całe mycie rąk i odkażanie rąk podczas Coronavirus jest złe dla moich pierścieni?

Wszyscy już wiemy, że częste mycie rąk jest niezbędne w walce z pandemią COVID-19. (Moją osobistą ulubioną metodą jest śpiewanie refrenu do piosenki "Jolene" Dolly Parton, co jest o wiele bardziej zabawnym sposobem na spędzenie 20 sekund niż "Happy Birthday"). Zdrowie naszych sąsiadów, naszych rodzin i naszego narodu jest ważniejsze niż cokolwiek innego, więc nie przestawajcie się myć, jakby nasze życie od tego zależało. Ale być może zastanawiałeś się, "Czy to całe mycie rąk i odkażacz do rąk jest dobre dla moich pierścieni?"

Ahh, jestem tak zadowolony, że zapytałeś. Chociaż alkohol izopropylowy (główny składnik odkażacza do rąk) i łagodne mydła bezolejowe technicznie nie zaszkodzą Waszym obrączkom, nadal zdecydowanie polecam zdejmowanie obrączek podczas mycia lub odkażania rąk. Ta rada odnosi się również do mycia i dezynfekcji rąk w normalnych okolicznościach - nie tylko teraz, w czasie kryzysu, kiedy mycie i dezynfekcja są wyjątkowo częste. (Dowiedz się więcej o zasadach normalnej pielęgnacji obrączek tutaj.) Zalecam zdjęcie obrączek z kilku powodów:

Szkodliwe składniki mogą się ukrywać: Chociaż alkohol izopropylowy i łagodne, bezolejowe mydło do naczyń nie zaszkodzi większości kamieni i metali, może być wiele innych składników w mydłach i środkach odkażających, które mogą. Nie mogę nawet zacząć wiedzieć, co inne składniki (których nazwy często nie mogę nawet wymówić) może zrobić do pierścienia. Istnieją z pewnością chemikalia i składniki, które nie są bezpieczne i mogą jeść z dala od metali i / lub połączeń lutowniczych w pierścieniu, a niektóre mogą być ukryte w produktach ręcznych, których używasz.

higiena

Innym powodem jest to, że mydła i środki odkażające tworzyć osad na pierścień i kamień. Nie tylko sprawi, że twój pierścień wygląda po prostu brutto bardzo szybko, ale więcej osadu, który gromadzi się, tym trudniej może być usunięty z pierścienia i kamienia. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku moissanite, który może dostać film na jego powierzchni w czasie, jeśli nie dbać o prawidłowo. (Film jest usuwalny i nie jest trwały, ale stale dodaje się do tego nagromadzenia sprawi, że trudniej będzie go usunąć).

Poza tym, że osad wygląda po prostu nieestetycznie, nie jest też dobrze mieć osad gromadzący się wokół ustawień kamienia. Osad wciska się i otacza wszystkie szczeliny w ustawieniach kamieni, i może faktycznie tymczasowo utrzymać kamienie w miejscu, które w przeciwnym razie mogłyby być luźne i wymagać naprawy. Jest to szczególnie niepokojące, jeśli masz jakieś pierścienie z mniejszych pavé lub diamentów akcentu. Na przykład: klient wysłał jej pierścień z powrotem niedawno, że został dość nadużywane, i prawdopodobnie nigdy nie czyszczone profesjonalnie (w ultradźwiękowej u jubilera). Nie było tak dużo osadu w i wokół jej ustawienia kamieni, że wszystkie kamienie wydawały się być ciasne. Ale po tym, jak usiadł w moim ultradźwiękowego czyszczenia na trochę, 7 diamentów spadła z pierścienia! To było rzeczywiście tylko buildup w i wokół ustawień kamienia, który był utrzymanie kamieni tymczasowo w miejscu. Zapobieganie gromadzeniu się pomaga mieć jaśniejszy obraz swoich ustawień kamienia "prawdziwy stan bieżący.

Kiedy skóra nie jest w pełni sucha przed założeniem pierścionka, możesz uwięzić wilgoć pod pierścionkiem. Zgadnij co uwielbia przebywać w wilgotnych, ciemnych, ciasnych miejscach? Mmmm, bakterie. Nie jestem w stanie powiedzieć ilu klientów przez lata kontaktowało się ze mną nalegając, że muszą być uczuleni na metal w obrączce. Sporadycznie, tak, ktoś może mieć prawdziwą alergię na metal. Ale o wiele częściej jest to po prostu infekcja bakteryjna. Osoby te myją ręce i albo w ogóle nie zdejmują obrączki, albo zakładają ją z powrotem zanim ich skóra w pełni wyschnie. Wynikająca z tego wysypka/reakcja skórna jest dość powszechna i często mylona z alergią. DAJ SWOIM OBRĄCZKOM TROCHĘ CZASU:

Z wszystkich mycie rąk i sanityzacji dzieje się podczas tego kryzysu bieżącego, moja rada byłoby szczerze po prostu zachować swoje pierścienie w bezpiecznym miejscu, a nie nosić je teraz. W ten sposób nie będziecie musieli się martwić o ciągłe zdejmowanie ich, lub ryzykować, że zostaną źle umieszczone w zapomnianej kieszeni lub na blacie przypadkowego zlewu. Wiem, że to jeszcze jedna niefajna rzecz do dodania do naszej listy codziennych ograniczeń. Najważniejsze jest to, że wszyscy podejmujemy niezbędne środki ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i naszym społecznościom. I tak jak my wszyscy potrzebujemy teraz trochę czasu na domowy relaks, nasze obrączki też mogą go użyć.

Redakcja